سرخط خبر

» آخرین خبر » قهرمانی اشتری در دور اول انتخابی تیم‌ملی

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۲:۰۵

 کد خبر: 42574

قهرمانی اشتری در دور اول انتخابی تیم‌ملی

پینگ‌پنگ‌باز مشهدی در مرحله نخست انتخابی تیم‌ملی تنیس‌روی‌میز بانوان ایران به‌ عنوان قهرمانی رسید.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، رقابت‌های انتخابی تیم‌ملی امروز وارد سومین روز شده است، درحالی‌که قرار است 5روز ادامه داشته باشد. از روز دوشنبه دور گروهی آغاز شد و 28پینگ‌پنگ‌باز در 4میز با یکدیگر به‌رقابت پرداختند و پس از 3دور رقابت 2نفر برتر 6جدول به مرحله حذفی مقدماتی راه یافتند. پس از برگزاری مسابقات حذفی مقدماتی، 8دختر تنیسور برتر راهی مرحله اول شدند. سارا شهسواری، صبا صفری، هلیا اصغری و الینا رحیمی با قرعه استراحت روبه‌رو بودند و مهرالسادات موسوی، پریناز حاجیلو، ملیکا عامرطاس و هدیه آقامحمدی با پیروزی برابر حریفان خود به دور بعدی راه یافتند. این 8بازیکن با 8بازیکن برتر ایران با بیشترین رده‌بندی باید 4مرحله به‌صورت حذفی باهم رقابت کنند.

پس از آن قرعه‌کشی مرحله اول جدول حذفی اصلی مسابقات انتخابی تیم‌ملی بزرگ‌سالان بانوان با حضور 16نفر برتر کشور برگزار شد. در دور نخست ندا شهسواری 4بر1 موفق شد پریناز حاجیلو را حذف کند، فاطمه جمالی‌فر نیز 4بر1 هدیه آقامحمدی را شکست داد. مریم فرعی قاطعانه 4بر0 صبا صفری را شکست داد. سارا شهسواری توانست شیما صفایی را از دور این مرحله 4بر2 خارج کند. هلیا اصغری نیز با همین نتیجه مریم صامت را شکست داد. رقابت نزدیک ملیکا کرمی و الینا رحیمی با نتیجه 4بر3 به سود کرمی پایان یافت. با همین نتیجه غزاله ملاطلب توانست مهرالسادات موسوی را از پیش رو بردارد و در آخرین بازی این مرحله، تنها بازیکن مشهدی مسابقات به میدان رفت که توانست 4بر1 ملیکا عامرطاس را شکست دهد و به مرحله بعدی صعود کند. مهشید اشتری در سِت اول قاطعانه و 11بر2 پیروز شد، ست‌های دوم و سوم نیز 11بر7 و 11بر4 به پایان رسید. در چهارمین ست عامرطاس 11بر9 یک امتیاز از اشتری گرفت، اما درنهایت اشتری 11بر5 کار را تمام کرد و پیروز شد.

با آغاز مرحله یک‌چهارم نهایی، ندا شهسواری، بازیکن المپیکی این رشته، 4بر0 فاطمه جمالی‌فر را قاطعانه شکست داد. مریم فرعی بازهم بدون واگذاری حتی یک ست 4بر0 بر سارا شهسواری غلبه کرد. بعد از یک رقابت بسیار نزدیک میان ملیکا کرمی و هلیا اصغری، این کرمی بود که 4بر3 به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا کرد. در آخرین دیدار نیز مهشید اشتری به میدان رفت که 4بر2 غزاله ملاطلب را شکست داد. ست‌های اول و دوم 11بر9 و 12بر10 به سود اشتری پایان یافت و ست سوم را 11بر5 واگذار کرد. او در ست چهارم 11بر3 بر حریف غلبه کرد، اما دوباره ست بعدی را واگذار کرد. درنهایت در ست ششم 11بر8 به پیروزی رسید و راهی نیمه‌نهایی شد.

اشتری، شهسواری، کرمی و فرعی 4بازیکن حاضر در نیمه‌نهایی بودند. براساس قرعه، ندا شهسواری برابر مریم فرعی راکت‌به‌دست شد. این دیدار جذاب و تقابل بازیکن باتجربه برابر بازیکن جوان منجر به نتیجه درخور توجهی شد. فرعی توانست 4بر2 شهسواری را حذف کند و به فینال برسد. شهسواری ست‌های اول و دوم را 11بر7 و 11بر9 واگذار کرد. در ادامه فقط در سِت‌های سوم و پنجم توانست پیروز شود و درنهایت بازی را واگذار کرد.
در بازی دوم اشتری کار سختی برابر ملیکا کرمی داشت، اما توانست سربلند از این بازی بیرون بیاید. اشتری ست‌های اول، سوم و چهارم را پیروز شد، اما ست‌های دوم، پنجم و ششم را واگذار کرد. در سِت آخر نیز 11بر6 پیروز شد تا کار را تمام کند و به فینال برسد.
با فاصله کمتر از 3ساعت، فینال میان 2پینگ‌پنگ‌باز جوان، یعنی مریم فرعی و مهشید اشتری، برگزار شد که در این بازی جذاب اشتری قاطعانه فرعی را شکست داد و به قهرمانی رسید. ملی‌پوش مشهدی تنیس‌روی‌میز در فینال 4بر0 حریف سرسخت خود را شکست داد.

از عصر روز گذشته مرحله دوم مسابقات آغاز شده است و تا ظهر امروز فینال این مرحله نیز برگزار می‌شود. دور سوم قرار است از عصر روز چهارشنبه شروع شود و تا ظهر روز پنجشنبه ادامه یابد. درنهایت فینال آخرین دور از رقابت‌های انتخابی تیم‌ملی ظهر روز جمعه برگزار خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه