سرخط خبر

» آخرین خبر » خانه جوانان مشهد با مناقصه واگذار می‌شود

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۹:۲۵

 کد خبر: 42193

خانه جوانان مشهد با مناقصه واگذار می‌شود

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: با توجه به دستورالعمل، ماموریت‌ها و نحوه فعالیت خانه جوانان ؛ در استان‌ها به صورت منا قصه واگذار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، اسماعیل حاجی‌آبادی در خصوص واگذاری خانه جوانان استان اظهار کرد: در این آیین نامه آمده است خانه جوانان ؛ مرکزی جهت حفظ و ارتقاء هویت دینی، ملی، انقلابی جوانان و مشارکت تمرین و توانمندسازی اجتماعی و آموزش مهارت زندگی و نشاط و شادابی جوانان است.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با بیان اینکه هدف از راه‌اندازی خانه‌های جوانان ؛ ارتقاء مسئولیت پذیری جوانان، تقویت مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی است ادامه داد: تمرین فعالیت گروهی در بین جوانان سبب ارتقای مهارت‌های زندگی نسل جوان و حمایت و هدایت استعدادهای جوانان را موجب می‌شود. به همین منظور در نظر است ؛ در خانه جوانان با برگزاری نشست‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و هم اندیشی و همایش‌هایی با موضوعات فرهنگی، اجتماعی و کارگاه‌های آموزشی در موضوعات مصوب، مسابقات فرهنگی و اجتماعی، جشن‌های ملی مذهبی، کتابخوانی الکترونیک، نمایشگاه‌های مختلف، ارائه مشاوره‌های مورد نیاز جوانان، کافه فرهنگ و راه اندازی باشگاه مدیران جوان، باشگاه سمن‌های جوانان راه اندازی گردد.
وی خاطرنشان کرد: این خدمات ویژه جوانان گروه های سنی ۱۸ تا ۳۵ سال خواهد بود، در این آیین نامه آمده است مدیریت خانه‌های جوان استان بر عهده معاون امور جوانان و می‌تواند به جهت انجام امور و موارد ذکر شده از طریق مناقصه و فراخوان و با استفاده از ظرفیت قانونی نسبت به انتخاب مجری اقدام نماید.
حاجی‌آبادی با تاکید براین موضو ع که پس از مناقصه مجری مکلف است در کلی جلسات بازرسی و نظارت، نهادی نظارتی ذیصلاح شرکت و پاسخگویی اجرای برنامه های خود باشد، عنوان کرد: تمامی هزینه‌های مرتبط با وظایف مدیر اجرایی خانه جوانان در قالب مناقصه توسط اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی تامین و طبق روال قانونی در اختیار مدیر اجرایی خانه جوانان قرار خواهد گرفت.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی تصریح کرد:سمن‌ها تنها می‌توانند از امکانات رفاهی و آموزشی فراهم شده در خانه جوانان در صورت صلاحدید و تایید اداره کل ورزش و جوانان و مدیر خانه جوان از فضای خانه جوانان جهت برگزاری جلسات سمن‌های خود استفاده نمایند.
وی خاطرنشان کرد: به زودی مناقصه خانه جوانان با شرایط زیر برگزار می‌گردد:
حداقل سه سال سابقه اجرایی سمن در محل شهر فعالیت خانه جوانان.
دریافت تایید صلاحیت از حراست اداره کل.
تایید گزارش‌ها توسط شورای داوری استان و ارائه تراز مالی ۳ سال فعالیت.
ارائه برنامه‌های پیشنهادی برای خانه جوانان قبل از شرکت در مناقصه و تایید برنامه‌ها .
در ضمن برنده در مناقصه می‌باست دارای شناسه ملی باشد.
گفتنی‌ست به زودی کار گروه و دفاتر تخصصی و مرتبط با فعالیت های جوانان قبل از اجرای مناقصه با هماهنگی مدیر خانه جوانان مشهد ثبت نام و راه اندازی خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه