finallvarzesh2
پایان مسابقات پرورش اندام و فیزیک قهرمانی باشگاه‌های نیشابور
۱۳۹۶-۱۱-۲۹
ورزش بانوان در خراسان رضوی در مسیر پیشرفت است
۱۳۹۶-۱۱-۲۹

باید برای آشنایی جامعه با ورزش باستانی تلاش کرد

رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه ای خراسان رضوی گفت: ورزش باستانی تمام ارزش‌های فرهنگی، مذهبی و تاریخی ما را در خود جای داده و باید به خانواده‌ها معرفی شود.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، امیر حسین فیروزیان ظهر امروز در نشست خبری هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان رضوی اظهار کرد: در طول یک سال گذشته که در هیئت حضور داشتم اتفاقات خوبی افتاد اما میتوانست بهتر هم باشد. قطعا مسیر سختی داریم اما خراسان رضوی دارای ظرفیت‌های فراوانی است.

وی افزود: خراسان رضوی بیش از ۱۰ سال بود در مسابقات کشوری بر روی سکو نرفته بود اما در همین یکسال توانستیم در بزرگسالان، جوانان و نوجوانان بر روی سکو برویم و برای شهر امام رضا علیه السلام افتخار افرین شویم. این موفقیت در حالی رخ داد که ما با تلاشی کوچک به این افتخارات رسیدیم و هنوز از تمام ظرفیت ها استفاده نشده است.

فیروزیان تاکید کرد: خراسان رضوی از لحاظ سخت افزار و نیروی انسانی هیچ کمبودی ندارد و جفایی در حق شهر مشهد و ورزشکاران استان است که ما نتوانیم در مسابقات کشوری حضور نداشته باشیم و یا کمرنگ ظاهر شویم.

رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه ای خراسان رضوی گفت: قطعا مشهد باید به قطب ورزش باستانی تبدیل شود، پتانسیل های بالایی برای میزبانی و برگزاری مسابقات مختلف در مشهد و استان خراسان رضوی وجود دارد که باید قطعا بر این موضوع توجه کرد.

فیروزیان خاطرنشان کرد: ما هر زمان نیازی داشتیم اداره کل ورزش و جوانان و مدیرکل از هیچ تلاشی دریغ نکردند به ما کمک کردند. ما نباید به بودجه دولتی چشم داشته باشیم باید برای ورود خیرین و مدیریت هزینه ها با مشارکت دوستداران این ورزش تلاش کرد.

وی تصریح کرد: برای شهرستان ها برنامه‌های بسیاری داشته ایم اما هنوز کاملا محقق نشده است ولی در حال حاضر فضای خوبی در شهرستان ها با همکاری و همراهی مسئولین با یکدیگر به وجود آمده است که امیدواریم در ادامه بتوانند پیشرفت بیشتری داشته باشند.

رئیس هئیت ورزش پهلوانی و زورخانه ای خراسان رضوی ادامه داد: یکی از اهداف ما راه اندازی مدرسه ورزش باستانی بوده زیرا باید این رشته در بین نوجوانان و نونهالان گسترش یابد، در این ورزش تمامی ارزش های فرهنگی و مذهبی ما وجود دارد و قطعا با ورزش به بهترین شکل به جامعه و نسل های بعد انتقال می یابد.

فیروزیان افزود: ما در مدارس برنامه های مختلفی را اجرا کردیم و در حال حاضر در چندین مدرسه شهر مشهد به صورت هفتگی جلسات مختلفی اجرایی می شود.

وی خاطرنشان کرد: باید برای ورود خانواده ها و جامعه به گود و اشنایی با این ورزش تلاش کرد قطعا گود زورخانه جلوه های فرهنگی، تاریخی و مذهبی بسیاری دارد که اگر فضایی برای اشنایی تمامی افراد جامعه به وجود اید تاثیر خوبی خواهد داشت.

فیروزیان خاطرنشان کرد: در شهر مشهد ۲ زورخانه در حاشیه شهر در حال احداث است به نوعی ما تاکید ویژه داریم بر توسعه این ورزش در مناطق محروم و همگانی شدن این ورزش که با تلاش همکارانم تا حدودی این امر محقق شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۹۰ گود فعال در استان فعال هستند که از این تعداد ۱۶ گود در مشهد فعالیت می کنند که سال اینده به ۲۰ گود افزایش خواهد یافت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *