سرخط خبر

» آخرین خبر » 55 درصد اعتبارات کارآفرینی جوانان در خراسان رضوی تخصیص داده شده است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۸ - ۱۱:۵۰

 کد خبر: 29733

55 درصد اعتبارات کارآفرینی جوانان در خراسان رضوی تخصیص داده شده است

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان خراسان رضوی گفت: در این چارچوب از مجموعه فاز یک اعتبارات ابلاغی به ارزش 24 میلیارد و 436 میلیون ریال، تاکنون مبلغ 13 میلیارد و 310 میلیون ریال توسط صندوق کارآفرینی امید در قالب ارائه تسهیلات قرض الحسنه به 35 نفر پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، حسن عزیزی به بیان اینکه هم اکنون 35 نفر جوان واجد شرایط در صف انتظار و تکمیل پرونده طرح اقتصادی برای پرداخت هستند، خاطرنشان کرد:این فرایند با حساسیت و دقت از سوی صندوق کارآفرینی دنبال می شود.

وی اضافه کرد: با تفویض اختیارات کارگروه ملی به استان ها در بررسی و تصویب طرح های کارآفرینی بالای یک میلیارد ریال، شاهد تسریع در جذب اعتبارات خواهیم بود همچنین اشتغال زایی انجام شده در این طرح ها بالغ بر 100 نفر پیش بینی شده است.

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان خراسان رضوی تصریح کرد: بیشترین حمایت از طرح ها در حوزه کسب و کارهای نوین، طراحی محصول، تولید نرم افزارهای رایانه ای، تولید اسباب بازی و گردشگری انجام شده است.

عزیزی بیان کرد: در جریان رسیدگی و بررسی طرح های کارآفرینی و اشتغال زایی جوانان، بسیاری از طرح ها فاقد چارچوب های توجیهی اقتصادی و تضمین بازگشت سرمایه به منظور ایجاد یک کسب و کار پایدار و مولد بود.

وی ادامه داد: در این راستا یکی از مهم ترین سرفصل های آموزشی این اداره کل با محوریت سازمان های مردم نهاد جوانان، تدریس مدل های بوم کسب و کار ، طرح نویسی و آموزش کسب و کارهای جدید خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه