سرخط خبر

» آخرین خبر » 2میلیارد ریال تسهیلات برای طرح‌های قابل اجرای سمن‌های جوانان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۸:۰۳

 کد خبر: 39747

2میلیارد ریال تسهیلات برای طرح‌های قابل اجرای سمن‌های جوانان

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: هر سمن و جوان زیر ۳۵ سال که طرح قابل اجرایی ارایه کند می‌تواند تا سقف سه میلیارد ریال تسهیلات دریافت کند.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، اسماعیل حاجی‌آبادی در مراسم آغاز به کار خانه جوان در نیشابور اظهار کرد: ۹۷ سمن توسط جوانان خراسان رضوی ثبت شده است که در حوزه‌های مختلف ورزش، فضای مجازی، آسیب‌های اجتماعی و کارآفرینی و …است و علاوه بر این جهت رفع آسیب‌های حوزه جوانان ۱۵ مرکز مشاوره نیز تحت نظارت این اداره‌ کل فعالیت دارند.

وی افزود: در سال‌های گذشته بیشتر اعتبارات به حوزه ورزش و کمتر به بخش اشتغال‌زایی جوانان اختصاص می‌یافت، سال گذشته ۷۰ میلیارد ریال برای اشتغال‌زایی جوانان استان در نظر گرفته شد که از این میزان ۵۰ میلیارد ریال جذب شد و هفته گذشته هم طی تفاهم نامه‌ای که با صندوق کارآفرینی امضا شد ۲۰ میلیارد ریال اعتبار کارآفرینی برای جوانان به این استان اختصاص یافت.

حاجی آبادی گفت: از این محل هر سمن و جوان زیر ۳۵ سال که طرح قابل اجرایی ارایه کند می‌تواند تا سقف2 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کند و طی تفاهم‌نامه وزارت کشور با وزارت ورزش و جوانان  به هر یک از سمن‌ها هم شناسه ملی اختصاص می‌یابد.

وی عنوان کرد: تعداد ۶ خانه جوان در شهرهای نیشابور، تربت‌جام، تربت حیدریه، سبزوار، قوچان و گناباد در حال احداث است که حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: آغاز به کار خانه جوان نیشابور پیش از تکمیل ساختمان این خانه طرح ابتکاری و بسیار خوبی است که موجب سرعت بخشیدن به اجرای طرح‌های خلاقانه سمن‌های این شهرستان می‌گردد.

وی با اشاره به اینکه در برخی شاخصه‌ها نیشابور از مرکز استان هم جلوتر است یادآور شد: با هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی اگر قرار است اتفاق خوبی رقم بخورد باید با حضور جوانان و از طریق همین سمن‌ها باشد تا موجب رشد و تعالی جامعه شود.

وی تصریح کرد: جوانان و سازمان‌های مردم نهاد بازوهای اجرایی توانمندی برای دستگاههای اجرایی هستند و خروجی جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان‌ها در شناسایی و رفع مشکلات جوانان مانند اشتغال و آسیب‌های اجتماعی بسیار موثر است.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه