سرخط خبر

» آخرین خبر » گام موثر خراسان رضوی در اصلاح ساختار قامتی بانوان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ - ۱۲:۲۸

 کد خبر: 34902

گام موثر خراسان رضوی در اصلاح ساختار قامتی بانوان

مشاور طرح سلامت سنجش ساختار قامتی زنان گفت: اگر بتوانیم با چندین حرکت اطلاحی حرکات نامناسب جسمانی را اصلاح کنیم، در آینده شاهد سلامت جامعه خود خواهیم بود، همچنین با این کار، هزینه های درمانی کاهش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، طاهره مظلومی سادات در خصوص طرح سلامت سنجش ساختار قامتی زنان اظهار کرد: این طرح یک کار بسیار ارزنده ای است که وزارت ورزش و جوانان آغاز کرده و برای سومین سال در حال پیگیری است.
وی افزود: توجه به حوزه سلامت و اصل حرکت، نیاز ضروری برای همه اقشار جامعه به ویژه برای دختران و بانوان روستایی در همه سطوح سنی است که مورد توجه وزارت ورزش و جوانان قرار گرفته است.
مشاور طرح سلامت سنجش ساختار قامتی زنان با اشاره به اینکه این طرح پیامد های خوبی را در آینده در بر خواهد داشت، بیان کرد: هدف ما از این طرح تشخیص میزان آمادگی جسمانی، کاهش فقر حرکتی و تعیین میزان مشکلات و ناهنجاری های جسمی به ویژه ناهنجاری هایی که در اثر عوامل محیطی به وجود آمده، بوده است.
مظلومی ضمن تشکر از زحمات اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی برای این طرح ، عنوان کرد: خوشبختانه خراسان رضوی، گام های موثری را در خصوص این طرح برداشته است، همچنین پوشش دهی مناسبی از طریق پژوهش های علمی و داده های تحقیقاتی شده که می‌تواند در حل مشکلات آمادگی جسمانی زنان ما را یاری دهد.
وی تصریح کرد: در این طرح بروشور های یکسانی از سوی وزارت آماده شده که در آن 19 عارضه جسمانی که بارز تر از سایر عارضه ها است، بررسی و کار شده تا بتوانیم با ارائه این بروشور به استان ها از مشکلات ناشی از عدم اجرای صحیح حرکات در دوران جوانی جلوگیری کنیم.
مشاور طرح سلامت سنجش ساختار قامتی زنان اظهار کرد: در حوزه ورزش روستایی، عوامل خاصی تاثیرگذار است که عوامل محیطی از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که تکرار مدام یک کار، باعث فشار بر عضله و ایستا شدن این عضله به شکل نامناسب خواهد شد.
مظلومی ادامه داد: اگر بتوانیم با چندین حرکت اطلاحی این حرکات نامناسب را اصلاح کنیم، در آینده شاهد سلامت جامعه خود خواهیم بود، همچنین با این کار، هزینه های درمانی کاهش خواهد یافت.
وی گفت: سعی ما بر این است که این طرح را در سه رده سنی جوانی، میان سالی و بزرگسالی اجرا کنیم.باید این طرح ها در مناطق روستایی و محروم با جدیت بیشتری انجام شود.
مشاور طرح سلامت سنجش ساختار قامتی زنان ضمن تشکر از امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، بیان کرد: امیدواریم با هماهنگی بسیار خوبی که در استان وجود دارد، شاهد موفقیت های روز افزون زنان روستایی باشیم.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه