سرخط خبر

» آخرین خبر » کنش اجتماعی در بین جوانان یک اولویت است

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۱۶:۴۱

 کد خبر: 44939

کنش اجتماعی در بین جوانان یک اولویت است

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: کنش اجتماعی در بین جوانان یک اولویت است و به دنبال حمایت از مشارکت اجتماعی جوانان آن هم در دنیایی که فرد گرایی تقویت شده است، هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی: وحید یامین پور امروز در اولین نشست صمیمی با سمن های جوانان و تشکل های استان اظهار کرد: یکی از وظایف ما در معاونت جوانان حمایت از فعالیت هایی با کنش ها اجتماعی داوطلبانه و فعالانه است.
وی با بیان اینکه عمده سمن های ما فعالیت جهادی دارند و بسیاری از گروه های جهادی، سمن دارند، عنوان کرد: آسیبی در میان سمن ها نیز است مبنی بر اینکه بعضا فعالیت های برخی سمن ها، از حالت عام المنفعه خارج شده تبدیل به یک شرکت شده و همچنین محلی برای تبدیل خلق ثروت برای گروهی خاص شده است.
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: خلق ثروت موضوع بسیار خوبی است ولی این کار دیگر فعالیت سمن نیست، در این راستا ما بودجه ای داریم برای حمایت از آغاز فعالیت اجتماعی که باید در این رابطه صرف شود.
یامین پور بیان کرد: ما نقطه عزیمت کنش اجتماعی را حمایت می‌کنیم.
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه مشارکت اجتماعی، فعالیت داوطلبانه عام المنفعه است، افزود: بگذاریم منابع را صرف جوان هایی کنیم که در فضای اجتماعی تازه وارد هستند و ما بنا نیست، فعالیت تخصصی کنیم؛ همچنین باید امکان تشکیل یک جمع را آرام، آرام برای فعالیت های اجتماعی فراهم کنیم.
یامین پور در خصوص برگزاری ستاد ساماندهی جوانان استان گفت: در این رابطه متاسفانه خراسان رضوی کمی عقب است، با توجه به اینکه رئیس جمهور تاکید ویژه ای به تقویت جوانان دارد، امیدواریم با حضور تیم جدید در استان شاهد اتفاقات بهتری باشیم.
وی بیان کرد: با دستور رئیس جمهور، دبیرخانه شورای عالی جوانان در نهاد ریاست جمهوری تاسیس و احیا خواهد شد و بعد از ۱۰ سال دبیرخانه شورای جوانان در زیر مجموعه ریاست جمهوری فعالیت خواهد کرد و ستاد های ساماندهی جان جدیدی خواهند گرفت.
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: دولت روی توان ذهنی، فکری و اجرایی سمن ها حساب می‌کند، بنابراین، در ستاد ساماندهی امور جوانان باید تشکل های جوان آسیبی را در شهرها پیدا کنند و راه حل را نیز در این ستاد ارائه و پیاده کنند.
یامین پور اظهار کرد: ما اولویت ها را مانند ازدواج، کارآفرینی در حوزه دانش بنیان در دستور کار قرار دادیم، منتظر طرح و تحرک هستیم و منابع نیز برای حمایت وجود دارد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه