سرخط خبر

» آخرین خبر » کمیته موضوعی ستاد ساماندهی امور جوانان استان برگزار شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۱۳:۰۶

 کد خبر: 32827

در آستانه فرا رسیدن هفته ازدواج

کمیته موضوعی ستاد ساماندهی امور جوانان استان برگزار شد

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان رضوی گفت: اولین جلسه کمیته موضوعی ستاد ساماندهی امور جوانان استان، با موضوع کاویدن راهکارهای برگزاری باشکوه برنامه های گرامیداشت هفته ازدواج، احصا و فعال سازی ظرفیت های دستگاه های اجرایی، بخش خصوصی و غیردولتی در قالب یک تقسیم کار مشخص با حضور نمایندگان تام الاختیار عضو ستاد در سالن جلسات برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی،حسن عزیزی در این خصوص اظهار کرد: نهادینه سازی سبک ازدواج ایرانی اسلامی با فرهنگ سازی، توانمندسازی، تسهیل گری و ساماندهی ظرفیت های قانونی هدف محوری پاسداشت این هفته است.

وی ازدواج را مظهر حکمت، مایه آرامش و هستی و بنیاد جامعه مبتنی بر شکل گیری کانون خانواده عنوان و تصریح کرد: در همین چارچوب سیاست های کلی جمعیت و خانواده از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد تا همه متولیان امور با هم فکری و بهره گیری از همه ظرفیت ها، این موضوع را آن طور که زیبنده جامعه اسلامی و تمدن ایرانی است سامان بخشند.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی امور جوانان استان بیان کرد: در حال حاضر قریب 700 هزار نفر جوان در آستانه ازدواج داریم که به دلیل مهیا نبودن وضعیت اشتغال پایدار و اثرات تبعی آن برای  ادامه تحصیلات تکمیلی، رواج یافتن برخی از ارزش های زندگی غربی و بدکارکردی نهاد خانواده، نظام تعلیم و تربیت، فقدان مدیریت و ساماندهی فضای مجازی و فاصله گرفتن از معیارها و آموزهای دینی، شاهد به تاخیر افتادن ازدواج ، ازدواج های نابهنگام و نامناسب و نامتعارف و روند فزاینده نرخ طلاق هستیم.

عزیزی تصریح کرد: باید در این عرصه کار جهادی صورت پذیرد و همه دستگاه ها و بخش ها به عنوان یک اولویت موضوع را به عنوان یک برنامه میان مدت و بلندمدت تا حصول نتیجه دنبال کنند.

وی فرا رسیدن هفته ازدواج را بهانه و فرصت مغتنمی برای معرفی دستاوردها، برنامه ها و اقدامات در چارچوب آگاه سازی، توانمندسازی، الگوآفرینی، حساس سازی افکار عمومی و تغییر نگرش و ارتقای دانش خانواده ها و جوانان و زوجین جوان عنوان کرد و گفت: یکی از این عرصه ها ،ارتقای سطح کمی و کیفی ارایه خدمات تخصصی مراکز مشاوره معتبر و راه اندازی مجامع خیرین ازدواج و اقدامات فرهنگی و اجتماعی تشکل های مردم نهاد در این عرصه است که می تواند  بسیار مهم و تعیین کننده تلقی شود.

دبیر ستاد بزرگداشت هفته ازدواج استان از برنامه ریزی این دبیرخانه برای برگزاری 500 رویداد ازدواج با همکاری دستگاه های اجرایی ،بخش های خصوصی و غیر دولتی در این هفته خبر داد و بیان کرد: تلاش داریم با تعامل و هم فکری با این بخش ها،بسته های ویژه ازدواج موفق و آسان جوانان را تدوین و به نحو مناسبی اطلاع رسانی کنیم.

گفتنی است؛ در بخش دیگری از این جلسه، سایر اعضا به طرح دیدگاه ها، نظرات و آرای خویش پرداختند که با مصوباتی به پایان رسید.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه