سرخط خبر

» آخرین خبر » کشتی ریشه در فرهنگ و هویت ملی و مذهبی ما دارد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۱ - ۱۷:۴۴

 کد خبر: 17503

کشتی ریشه در فرهنگ و هویت ملی و مذهبی ما دارد

وزیر ورزش و جوانان گفت: جمعیتی که می‌بینید حکایت از این دارد مردم واقعاً علاقه‌مند هستند و این ریشه در فرهنگ و هویت ملی و مذهبی ما دارد. به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، مسعود سلطانی‌فر امشب در حاشیه مسابقات کشتی پهلوانی در جمع خبرنگاران گفت: همانطور که ملاحظه کردید مسابقه […]

وزیر ورزش و جوانان گفت: جمعیتی که می‌بینید حکایت از این دارد مردم واقعاً علاقه‌مند هستند و این ریشه در فرهنگ و هویت ملی و مذهبی ما دارد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، مسعود سلطانی‌فر امشب در حاشیه مسابقات کشتی پهلوانی در جمع خبرنگاران گفت: همانطور که ملاحظه کردید مسابقه با شور و شعف خاصی در حال برگزاری است، ۱۳۱ کشتی‌گیر از ۸۰ زورخانه و ۸ استان برتر حضور دارند که در ۶ وزن کشتی می‌گیرند. جمعیتی که می‌بینید حکایت از این دارد مردم واقعاً علاقه‌مند هستند و این ریشه در فرهنگ و هویت ملی و مذهبی ما دارد. امیدوارم با تمهیداتی که صورت گرفته شاهد گسترش این رشته باشیم تا قهرمانان روحیه پهلوانی هم بگیرند تا موجب سالم‌سازی فضای ورزشی باشد.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر در ترویج فرهنگ پهلوانی موفق بودیم، اظهارداشت: فضا و مکان‌های سالم‌تری در این رشته داریم اگرچه در همه رشته‌ها تلاش می‌شود که فضای خوبی حاکم شود، شور ، شعف و تیپ افراد و جوان‌هایی که برای تماشا آمده‌اند یا در این رشته ورزشکار هستند کسانی هستند که در جهت حفظ اخلاق و ارزش‌های اخلاقی تلاش می‌کنند تا اسوه باشند.

وزیر ورزش و جوانان درباره باطل شدن انتخابات تیراندازی با حکم دیوان عدالت اداری و همینطور نامه کمیته ملی المپیک به فدراسیون جهانی در پاسخ به این سوال که این موضوع خطر تعلیق را به دنبال ندارد، تصریح کرد: هیچ کار غیر قانونی صورت نگرفته که بخواهیم تعلیق شویم.

سلطانی‌فر همچنین در خصوص بلاتکلیفی فدراسیون تیراندازی با کمان گفت: مسائل منطبق بر قوانین داخلی و فدراسیون جهانی دنبال می‌شود تا حل شود.

وی در ادامه صحبت‌هایش درباره انتخابات کمیته اعلام کرد که این موضوع را از مسئولان کمیته بپرسید.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به سوال خبرنگاری که در خصوص تعلیق کشتی پرسید، گفت: فعلاً هیچ بحثی در این مورد نداریم.ارسال دیدگاه