سرخط خبر

» آخرین خبر » دهمین جشنواره فرهنگی ورزشی رضوی(جاده ولایت)به پایان رسید

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۵:۳۲

 کد خبر: 33312

دهمین جشنواره فرهنگی ورزشی رضوی(جاده ولایت)به پایان رسید

دهمین جشنواره فرهنگی و ورزشی رضوی امروز طی مراسمی با حضور جامعه ورزش خراسان رضوی و کشور در حرم رضوی به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، آیین اختتامیه دهمین جشنواره فرهنگی و ورزشی رضوی امروز، 22 تیرماه با حضور 30 دونده جاده ولایت در رواق دارالمرحمه حرم مطهر رضوی برگزار شد.

ضرورت توجه به ابعاد فرهنگی و استقبال‌کنندگان مسیر جاده ولایت

جعفر سطوتی، مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان در مراسم اختتامیه دهمین جشنواره فرهنگی ورزشی رضوی(جاده ولایت) با تبریک ایام خجسته دهه کرامت گفت: از همه خادمان و دست اندرکاران اجرای این طرح بزرگ فرهنگی و ورزشی که برای دهمین سال پیاپی در حال اجرا است، عرض خداقوت دارم.

وی اضافه کرد: مجموعه وزارت‌ ورزش و جوانان و سازمان‌های دخیل در برگزاری این حرکت، در پی ترویج و تسری فرهنگ رضوی و ولایت‌مداری در جامعه ورزش و جوانان کشورمان هستیم.

مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: خوب است در کنار اجرای چنین جشنواره‌های فرهنگی و ورزشی به استقبال‌کنندگان در مسیر این شش استان هم توجه شود و زمینه فعالیت‌های فرهنگی را برای آنها فراهم کنیم؛ چرا که این حرکت بیش از ورزشی بودن، فرهنگی است.

وی تاکید کرد: باید کاروان جاده ولایت با تکیه بر ابعاد معنوی و اشاعه فرهنگ ناب اهل بیت(ع) هر سال پر قوت‌تر از سال‌های گذشته تدوام یابد.

کاروان جاده ولایت رسالت خود را به درستی انجام داد

فرزاد فتاحی نیز در مراسم ضمن تبریک ایام ولادت امام رضا(ع)گفت: توسعه ورزش همگانی خراسان رضوی رتبه نخست را در کشور کسب کرد جاده ولایت نیز به نوعی توسعه ورزش همگانی محسوب می‌شود.

وی از پنج استانی که دوندگان جاده ولایت از آنها عبور کردند وآستان قدس رضوی تشکر و قدردانی کرد و گفت: علی اصغر ریگی دونده‌ای که سال گذشته در این مسیر جان خودش را از دست داد در طول این مسیر نیز یادش گرامی داشته شد او همواره به عنوان یک خدمتگزار در این راه کمک می کرد.

مدیرکل ورزش وجوانان خراسان رضوی با اشاره به گرمای هوا خاطر نشان کرد: خداقوت می‌گوییم به دوندگان این جاده این عزیزان مدت ۱۷روز مسیر شلمچه تا مشهد را در شرایطی طی کردند که راه رفتن عادی نیز شوار است، اگر با این مسیر آشنا باشید متوجه می‌شوید امام رضا چه راه دشواری را طی کردند.

فتاحی با بیان اینکه در طول مسیر برنامه هایی زیادی در راستای همگانی کردن ورزش برگزار شد، افزود: در طول این مسیر برنامه‌های خوبی از جمله پیاده روی های خانوادگی، استقبال مردم از پرچم ، همایش پهلوانی و زورخانه‌ای برگزار که نشان داد کاروان جاده ولایت رسالت خود را به درستی انجام داده است.

مدیر کل ورزش وجوانان خراسان رضوی تصریح کرد: خراسان رضوی توانست در حوزه های مختلف کشور از جمله روابط عمومی، ورزش روستایی و توسعه ورزش همگانی در کشور جایگاه ویژه ای را کسب کند. امیدوارم با توجه امام رضا بتوانیم کارهای بزرگ تری انجام دهیم

تحقق معرفت‌افزایی عمومی از مسیر حرکت  کاروان ورزش رضوی

علی‌اکبر هاشمی‌جواهری، مدیرعامل مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی با ابراز خشنودی از اتمام دهمین دوره از برگزاری جشنواره فرهنگی و ورزشی رضوی عنوان کرد: پس از هزاران سال مسیری که حضرت رضا(ع) طی کردند، ورزشکاران ما با پای پیاده پیمودند تا به همه مردم بین راه اعلام کنند که هنوز عشق و دلدادگی به اهل بیت(ع) وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای چنین برنامه‌هایی نور ائمه معصومین(ع) بیشتر بر مردم ما می‌تابد و امیدواریم هر سال این حرکت بالنده‌تر و باقوت‌تر اجرا شود و ما هم خادم این عزیزان باشیم.

هاشمی‎جواهری با بیان اهداف برگزاری این برنامه فرهنگی و ورزشی ابراز کرد: دوندگان جاده ولایت از مرز شلمچه، با گذر از شش استان و تحمل دشواری‌های بسیار این مسیر به مشهد مقدس می‌رسند و مردم همجوار با این جاده نسبت به مسیر سفر حضرت رضا(ع) معرفت پیدا می‌کنند و به این بهانه سطح آگاهی و شناخت آ‌ن‌ها از امام هشتم بالاتر رود.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه