سرخط خبر

» آخرین خبر » چهارمین دوره مسابقات دوچرخه‌سواری جایزه بزرگ کشور در گلمکان برگزار می‌شود‌

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۲ - ۷:۴۹

 کد خبر: 14254

چهارمین دوره مسابقات دوچرخه‌سواری جایزه بزرگ کشور در گلمکان برگزار می‌شود‌

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری خراسان‌رضوی گفت: مسابقات “کراس‌کانتری” کشوری که در چشمه‌سبز‌ گلمکان برگزار می‌شود از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و امسال هم چهارمین دوره مسابقات دوچرخه‌سواری جایزه بزرگ کشور در چشمه‌سبز گلمکان برگزار می‌شود. به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی به نقل از تسنیم مهدی روزبهان در نشستی‌خبری اظهار داشت: دوچرخه‌سواری […]

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری خراسان‌رضوی گفت: مسابقات “کراس‌کانتری” کشوری که در چشمه‌سبز‌ گلمکان برگزار می‌شود از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و امسال هم چهارمین دوره مسابقات دوچرخه‌سواری جایزه بزرگ کشور در چشمه‌سبز گلمکان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی به نقل از تسنیم مهدی روزبهان در نشستی‌خبری اظهار داشت: دوچرخه‌سواری خراسان رضوی در جایگاه دوم کشور قرار دارد و در رشته کوهستان در جایگاه هشتم کشور بوده است.

وی افزود: مسابقات کراس‌کانتری کشوری که در چشمه‌سبز‌ گلمکان برگزار می‌شود از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و این مسابقات با همت و تلاش مردم برگزار می‌شود و امسال هم چهارمین دوره مسابقات دوچرخه‌سواری جایزه بزرگ کشور در چشمه‌سبز گلمکان برگزار می‌شود.

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری خراسان‌رضوی با بیان اینکه هر ساله شاهد رشد کمی و کیفی این مسابقات بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: مسابقات جایزه بزرگ هزینه‌های اسکان و تغذیه را دارد، اما این هزینه‌ها در این رویداد ورزشی از ورزشکاران شرکت‌کننده گرفته نمی‌شود.

وی بیان کرد: در دو سال گذشته برگزیده‌ای از خراسان رضوی نداشتیم و سال گذشته نفر پانزدهم از استان خراسان‌رضوی بود و امیدواریم که امسال هم اکثر برگزیدگان از خراسان‌رضوی باشند؛ همچنین در بحث داوران هم داوران شاخصی از استان داریم که این رویداد را قضاوت می‌کنند.

روزبهان با بیان اینکه میزبانی‌ای فراتر از رقابت‌های کشوری مدنظرمان است، تصریح کرد: به دنبال آن هستیم که مسابقات دوچرخه‌سواری جایزه بزرگ را در سطوح آسیایی و جهانی برگزار کنیم و قطعاً ظرفیت‌های موجود فراتر از سطح کشوری است.

وی تاکید کرد: در دوره گذشته ۷۰ نفر شرکت کردند که ۵۰ درصد آن‌ها از خراسان رضوی بودند و برای امسال هم همین تعداد را پیش‌بینی کرده‌ایم و حتی تا ۲۰۰ نفر هم امکان پذیرش است، اما به‌دلیل حفظ ایمنی و سلامت ورزشکاران این کار نخواهیم کرد.

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری خراسان‌رضوی در رابطه با مسیر این مسابقه، گفت: چهارمین دوره مسابقه جایزه بزرگ کشور در مسیری به طول ۵ کیلومتر و ۸۰۰ متر و در ۶ دور برگزار می‌شود و مجموع مسافتی هم که دوچرخه‌سواران رکاب خواهند زد ۳۴ کیلومتر و ۸۰۰ متر است و زمان این مسابقه هم یک ساعت خواهد بود.

در این نشست نصرالله لولو اظهار داشت: گلمکان از سه سال قبل به عنوان میزبان مسابقات دوچرخه‌سواری جایزه بزرگ کشور انتخاب شد و امسال چهارمین دوره این مسابقات در چشمه‌سبز گلمکان برگزار می‌شود.

نایب رئیس هیئت دوچرخه‌سواری خراسان‌رضوی افزود: امسال هم طبق سنوات گذشته اسکان و تغذیه رایگان ورزشکاران ۲۴ ساعت قبل از شروع مسابقات فراهم شده و نفرات اول تا پانزدهم در پایان این رویداد ورزشی مورد تقدیر واقع می‌شوند.

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری چناران با بیان اینکه در بحث فنی اقدامات لازم توسط کمیته کوهستان این هیئت صورت پذیرفته است، خاطرنشان کرد: پذیرش ورزشکاران در روز شنبه ۲۵ شهریور‌ماه خواهد بود و مسابقه هم در روز یکشنبه ۲۶ شهریور ماه برگزار می‌شود و زمان اختتامیه آن هم در همان روز و پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر خواهد بود.ارسال دیدگاه