سرخط خبر

» آخرین خبر » پیشی گرفتن ورزشکاران بانو قوچانی از اقایان در کاراته وکونگ‌فو

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۵:۵۳

 کد خبر: 17357

پیشی گرفتن ورزشکاران بانو قوچانی از اقایان در کاراته وکونگ‌فو

رئیس اداره ورزش و جوانان قوچان با اشاره به اینکه در حال حاضر سالن‌ها و باشگاه‌های ورزشی در این شهرستان به‌صورت مشترک در حوزه آقایان و بانوان فعالیت می‌کنند، اختصاص و طراحی سالن ویژه ورزش بانوان را ضروری دانست. به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، رضا محمدیان با اشاره به […]

رئیس اداره ورزش و جوانان قوچان با اشاره به اینکه در حال حاضر سالن‌ها و باشگاه‌های ورزشی در این شهرستان به‌صورت مشترک در حوزه آقایان و بانوان فعالیت می‌کنند، اختصاص و طراحی سالن ویژه ورزش بانوان را ضروری دانست.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، رضا محمدیان با اشاره به این مطلب که باید کف اختیارات اعتباری هیئت‌های ورزشی برای حوزه بانوان افزایش پیدا کند، اظهار داشت: یکی از مطالبات بانوان ورزشکار در این شهرستان اختصاص سالن ورزشی ویژه برای آن‌هاست زیرا هم‌اکنون سالن‌های ورزشی به‌صورت مشترک با آقایان استفاده می‌شود.

وی با یادآوری اینکه شهرداری قوچان متولی ایجاد ۱۲ زمین ورزشی محلات شده است که می‌توان دو زمین را به‌صورت واقعی برای ورزش بانوان اختصاص داد، افزود: نقشه مهندسی با متراژ ۲۵۰۰ متر مربع به شهرداری توسط اداره ورزش و جوانان این شهرستان ارائه‌شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان قوچان یادآور شد: این زمین‌های اختصاصی شامل محوطه بسکتبال، والیبال، تنیس خاکی، جاده سلامتی برای دویدن صبحگاهی و ساختمان‌های اداری است که می‌تواند در این متراژ مورد نظر جانمایی شده و مورد استفاده بانوان قوچان قرار بگیرد.

محمدیان حمایت از ورزش قهرمانی در حوزه بانوان را امری ضروری و مهم دانست و تصریح کرد: اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در حوزه بانوان می‌تواند هرماهه از بانوان قهرمان مدال‌آور در حوزه‌های استانی، کشوری و بین‌المللی که در همان ماه حائز مدال و رتبه شده‌اند مراسمی به‌منظور تجلیل و ایجاد انگیزه بیشتر در میان ورزشکاران برگزار کند.

وی بابیان اینکه باید نیازسنجی‌ها به‌منظور تأمین سالن ورزشی ویژه بانوان و شناسایی منطقه مورد نظر برای احداث یک مجموعه اختصاصی صورت بگیرد، یادآور شد: این شهرستان دارای ۴ هزار و ۵۰۰ ورزشکار دارای کارت بیمه ورزشی است که یک هزار و ۷۵۰ نفر از آن‌ها را بانوان ورزشکار تشکیل می‌دهند.

رئیس اداره ورزش و جوانان قوچان با تأکید بر این موضوع که بانوان ورزشکار در این شهرستان توانسته‌اند در برخی رشته‌های ورزشی همچون کبدی، کاراته، کونگ‌فو و تکواندو حرفی برای گفتن داشته و از ورزشکاران مرد پیشی بگیرند، گفت: حداقل اعتبارات اختصاص‌یافته هیئت‌های ورزشی به بانوان ۳۰ درصد بوده اما در برخی رشته‌ها بیشتر از ۵۰ درصد نیز اعتبار در این حوزه هزینه شده است.

محمدیان با یادآوری اینکه بخش خصوصی در حوزه ورزش به دنبال سرمایه‌گذاری در ورزش قهرمانی و همگانی نیست، بیان کرد: باشگاه‌های خصوصی بیشتر به دنبال درآمدزایی در حوزه آقایان و بانوان بوده و توسعه ورزش قهرمانی و همگانی را دنبال نمی‌کنند.ارسال دیدگاه