سرخط خبر

» آخرین خبر » پیام مدیر کل ورزش وجوانان خراسان رضوی به مناسبت روز ازدواج

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۲ - ۱۴:۳۰

 کد خبر: 33838

پیام مدیر کل ورزش وجوانان خراسان رضوی به مناسبت روز ازدواج

مدیر کل ورزش وجوانان خراسان رضوی به مناسبت روز ازدواج طی پیامی این روز را تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، مدیر کل ورزش وجوانان خراسان رضوی به مناسبت روز ازدواج طی پیامی این روز را تبریک گفت، در متن این پیام آمده است:

به نام خداوندی سخنم را آغاز می کنم که از سر محبت و رحمت بی منتهای خویش برای انسان شریکی قرار داد تا در فراز و نشیب زندگی،کانون پرمهری را بنا نهد تا مهد آفرینش معنویت و معرفت برای تربیت ابنای بشر و رهنمون شدن به فلاح و رستگاری در سایه سار معارف الهی گردد.

کانون پرمهری که پیامبران و رسولان آن را معراج انسان از ارض به فرش دانسته و بر ترویج آن بسیار اهتمام ورزیده اند.

جلوه ی پرفروغی که در آینه تمام نمای سیره نبی مکرم اسلام،حضرت محمد مصطفی(س) و حضرت خدیجه(س) متجلی شد و در زندگی مولای متقیان،حضرت علی بن ابی طالب(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) به منصه ظهور رسید.

ازدواج ،موهبتی الهی و بنیانی مهرآیین از جنس محبت و معرفت در بوستان زندگی است که رایحه ی دل ربایش،ضرباهنگ تولدی دوباره در سمفونی عشق بر مدار آرامش و با هم رشد کردن را نوید می دهد.

نوایی الهام بخش و امیدافزا که پیوند هستی را در آینه ی تمام نمای انسانیت حیات بخشیده و شریعت نامه اش ،باهم بودن و باهم ماندن است.

فرا رسیدن 12 مردادماه مصادف با نخستین روز از هفته اول ذی الحجه که ماه بهجت و سرور مسلمین جهان است را با تبریک روز و هفته ملی ازدواج که بهانه ای برای تبیین ضرورت و اهمیت نهاد معظم خانواده و ترویج فرهنگ ازدواج آسان ،آگاهانه،بهنگام و پایدار  و بیان اقدامات و فعالیت های دستگاه های متولی حوزه ازدواج جوانان است را با آرزوی خوشبختی و عاقبت به خیری بویژه برای جوانان عزیزی که این ایام  فرخنده و مبارک را برای برگزاری جشن ازدواج شان با تاسی به سیره ائمه اطهار(ع) ،خود مروج نهادینه سازی ازدواج به سبک اسلامی-ایرانی می شوند و این پیوند فرخنده را در کنار مضجع نورانی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) به معنویت گره می زنند،صمیمانه شادباش می گوییم.

امیدوارم  با همکاری همه دلسوزان و خادمین نظام و در چارچوب بیانیه گام دوم انقلاب و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه خانواده،شاهد شکل گیری ازدواج های موفق و آسان دختران و پسران جوان و تعمیق بخشی به هویت دینی و ملی ایشان در کانون گرم خانواده برای پدیدار ساختن افق های روشن توسعه و رفاه و عزتمندی و اقتدار روزافزون ایران اسلامی باشیم.

 

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه