سرخط خبر

» آخرین خبر » پنج خانه ورزش روستایی در تایباد راه‌اندازی شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۰:۲۶

 کد خبر: 41114

پنج خانه ورزش روستایی در تایباد راه‌اندازی شد

رییس اداره ورزش و جوانان تایباد گفت: امسال تاکنون پنج باب "خانه ورزش روستایی" در روستاهای بخش مرکزی و میان ولایت این شهرستان مرزی واقع در شرق خراسان رضوی ساخته و بهره‌برداری شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، یونس شیخ احمدی در این خصوص اظهار کرد: با احداث و ایجاد این واحدها تعداد خانه‌های ورزش روستایی در این شهرستان به ۱۳ واحد رسید.

وی به برخورداری ۳۴ درصد روستاهای تایباد از خانه ورزش اشاره و بیان کرد: حداقل فضای لازم برای احداث خانه ورزش روستایی ۵۰ متر مربع است.

رییس اداره ورزش و جوانان تایباد ادامه داد: برای تجهیز هر خانه ورزش روستایی ۱۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی بر اهمیت ترویج ورزش در روستاها و مشارکت روستاییان در این حوزه تاکید و بیان کرد: خانه‌های ورزش در سطح این منطقه با توجه به ظرفیت و نیازهای ساکنان هر روستا تجهیز می‌شوند.

شیخ احمدی تجهیز و فعال کردن خانه‌های ورزش روستایی را از اولویتهای اداره ورزش و جوانان تایباد اعلام و بیان کرد: خانه‌های روستایی در نقاط مختلف شهرستان با همکاری دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاها فعال می‌شود.

وی گفت: این خانه‌ها به تجهیزات روز مجهز می‌شوند تا اهالی روستاها اعم از جوانان و بانوان روستایی به امکانات ورزشی دسترسی داشته باشند.

رییس اداره ورزش و جوانان تایباد افزود: خانه ورزش روستایی با اولویت مناطق محروم و کم‌برخوردار در این شهرستان راه‌اندازی می‌شوند. وسایل ورزشی مانند میز و راکت تنیس روی میز، فوتبال دستی، دارت و صفحه شطرنج برای خانه‌های روستایی تامین می‌شود.

وی توسعه و فراگیر کردن ورزش همگانی در جامعه، ترویج ورزش در میان نوجوانان و جوانان ساکن روستاها، تحقق مطالبات ورزشکاران در روستاها و توزیع عادلانه امکانات ورزشی در اقصی نقاط شهرستان را از جمله اهداف ایجاد و راه‌اندازی خانه ورزش روستایی عنوان کرد.

شیخ احمدی، توسعه زیرساخت‌های ورزشی در تمامی روستاهای این منطقه را ضروری دانست و ادامه داد: برای توسعه ورزش و ایجاد نشاط در جامعه باید زیرساخت‌های ورزشی را در تمام نقاط شهرستان ایجاد کرد.

وی گفت: استعداد و ظرفیت‌های بسیار خوبی در روستاها وجود دارد که باید به درستی آنها را شناسایی و پرورش داد تا در میادین مهم ورزشی برای منطقه و کشور افتخارآفرینی کنند.

رییس اداره ورزش و جوانان تایباد افزود: ایجاد فضای مناسب ورزشی در روستاها و حاشیه شهرها باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش نشاط اجتماعی می‌شود.

وی احیا و توسعه بازی‌های بومی، محلی در این خطه مرزی را ضروری دانست و ادامه داد: همه باید تلاش کنند با همکاری دهیاری‌ها بازی‌های بومی و محلی به فراموشی سپرده نشود.

شیخ احمدی گفت: بعد از فروکش کردن ویروس کرونا، جشنواره‌های متعدد فرهنگی ورزشی روستایی و عشایری در نقاط مختلف تایباد برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه توسعه ورزش همگانی و ورزش قهرمانی از دیگر اولویت‌های متولیان ورزش شهرستان است، افزود: اداره ورزش و جوانان این شهرستان از مشارکت دهیاری ها و اعضای شورای اسلامی روستا در حوزه تجهیز خانه های ورزشی حمایت می کند.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه