سرخط خبر

» آخرین خبر » پایان مسابقات ورزش روستایی منطقه 1 خراسان رضوی در تربت حیدریه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ - ۱۳:۳۹

 کد خبر: 34912

پایان مسابقات ورزش روستایی منطقه 1 خراسان رضوی در تربت حیدریه

مرحله انتخابی نخستین المپیاد خانه های ورزش روستایی منطقه یک خراسان رضوی گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بخش آقایان به میزبانی تربت حیدریه برگزار و برترین ها در چهار رشته معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، سیدحمیدرضا امینی در تشریح این خبر گفت: پس از برگزاری مسابقات انتخابی مناطق شش گانه خراسان رضوی، منتخبین این مناطق در چهارچوب نخستین المپیاد فرهنگی ورزشی خانه های ورزش روستایی استان که با هدف ترویج فرهنگ ورزش در روستاها برگزار می‌شود، در چهار رشته با یکدیگر به رقابت می‌پردازند .
وی با اعلام اینکه شهرستان های تربت حیدریه و کاشمر تشکیل دهنده منطقه یک استان هستند، بیان کرد: مسابقات انتخابی آقایان در این منطقه با شعار «آری به ورزش، نه به اعتیاد» به میزبانی تربت حیدریه و در ۴ رشته دارت، شطرنج، تیروکمان سنتی و تنیس روی میز با شرکت ۳۳ ورزشکار از ۱۵ خانه ورزش روستایی تربت حیدریه و کاشمر برگزار شد و نفرات اول و دوم هر رشته جواز حضور در مرحله پایانی المپیاد را کسب کردند .
امینی در خصوص نتایج این دوره نیز عنوان کرد: در رشته تیرکمان سنتی مهدی صفری از روستای حصار تربت قهرمان شد و علی لالوی و امیر نایبی به ترتیب از روستاهای قوژد و ترقبان کاشمر دوم و سوم شدند . علی دهقان از روستای قوژد کاشمر قهرمان دارت شد و علی اکبر ایزدی و علی اصغر ایزدی از روستاهای رودمعجن و حصار تربت حیدریه روی سکوهای دوم و سوم ایستادند.
وی ادامه داد: در رشته تنیس روی میز سیدمجید نبوی ، سعید نجات خواه و مرتضی رجبی به ترتیب از روستاهای اوندر ،قوژد و سرحوضک کاشمر اول تا سوم شدند و در رشته شطرنج عباس محسن زاده از روستای نامق کاشمر قهرمان شد ، سعید اسماعیل زاده از خزربیگ کاشمر روی سکوی دوم ایستاد و هاشم جمعه پور از روستای سربالای تربت حیدریه به عنوان سوم رسید .
رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه در خصوص رقابت های بانوان منطقه یک استان نیز گفت: مسابقات انتخابی بانوان چندی پیش با شرکت ۳۰ ورزشکار به میزبانی کاشمر برگزار شد و نفرات برتر آن به عنوان تیم منتخب منطقه یک به مرحله پایانی المپیاد خانه های ورزشی خراسان رضوی راه یافتند .
گفتنی است؛ منطقه یک خراسان رضوی در این المپیاد شامل بخش های رخ ، کدکن، بایگ و مرکزی تربت حیدریه و بخش های کوهسرخ و مرکزی کاشمر می باشد که شامل ۱۵ خانه ورزش روستایی هستند .

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه