سرخط خبر

» آخرین خبر » ورزش کشور در بعد قهرمانی متحول شده است/سیاست دولت ساخت سالن‌های اختصاصی برای رشته ها ورزشی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۹:۴۷

 کد خبر: 29091

ورزش کشور در بعد قهرمانی متحول شده است/سیاست دولت ساخت سالن‌های اختصاصی برای رشته ها ورزشی

معاون توسعه امور ورزشی اداره کل ورزش خراسان رضوی گفت: در طی این چهل سال بعد از انقلاب ورزش کشور در بعد قهرمانی متحول شده است و امکانات نیز بعد از انقلاب از رشد قابل قبولی برخوردار بوده است.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، امیر زارعی در خصوص ورزش و دستاورد های آن بعد از انقلاب اظهار کرد: در طی این چهل سال بعد از انقلاب ورزش کشور در بعد قهرمانی متحول شده و دستاورد های بسیار خوبی را بدست آورده همچنین در حوزه برگزاری مسابقات نیز در بعد ملی و استانی فعالیت های بسیار خوبی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: پیشرفت در برگزاری مسابقات باعث معرفی قهرمانان زیادی در سطح ملی شد همچنین امکانات و شرایط ورزشی کشور در 40 اخیر از رشد قابل قبولی برخوردار بوده که شرایط را برای قهرمانان بهبود بخشیده است که سرآمد رشته های ورزشی در حوزه قهرمانی، کشتی، دو و میدانی و حتی رشته هایی مانند والیبال و فوتبال و فوتسال است که ایران توانسته جایگاه خوبی را در بین کشور های دنیا بدست آورد.

معاون توسعه امور ورزشی اداره کل ورزش خراسان رضوی افزود: در بحث های عمرانی نیز سیاست دولت بر این بوده که سالن های اختصاصی برای رشته های ورزشی ایجاد کند تا در حوزه قهرمانی، فرصت بیشتری برای پیشرفت ورزشکاران وجود داشته باشد.

زارعی در خصوص جایگاه ورزش استان در کشور بیان کرد: ورزش در خراسان رضوی هم توانسته جایگاه خوبی را بین استان های کشور بدست آورد که آخرین دستاورد آن در مسابقات بین المللی در بازی های آسیایی و پارا آسیایی جاکارتا بوده که نزدیک به 60 نفر از ورزشکاران استان در کاروان ایران حضور داشتند.

وی در بحث زیر ساخت های ورزشی استان خاطر نشان کرد: خوشبختانه در رشته دو و میدانی سالن اختصاصی در استان وجود دارد همچنین در رشته های هندبال، بسکتبال و والیبال سالن هایی در نظر گرفته شده ولی به عنوان مثال در والیبال، سالن مهران مشهد از زیر ساخت خوبی برخوردار نبوده و ظرفیت آن دیگر جوابگوی تماشاگران مشهدی نیست.

معاون توسعه امور ورزشی اداره کل ورزش خراسان رضوی در ادامه افزود: در همین رابطه در حال ساخت سالن 6 هزار نفری در مجموعه ثامن الائمه هستیم که امیدواریم سال آینده به بهره برداری برسد.

زارعی بیان کرد: سعی شده از ظرفیت های سایر دستگاه ها مانند امکانات، تجهیزات و سالن های آنها در ورزش استفاده شود که در این رابطه طبق صحبت های انجام شده با شهرداری مشهد قرار بر این شد که شهرداری نیز سال آینده، سالن 6 هزار نفری دیگری بسازد.

وی با اشاره به صدور مجوزی در استانداری مبنی بر استفاده از ظرفیت های ورزشی سایر ارگان در بعد قهرمانی تصریح کرد: بر اساس این حکم باید از امکانات سایر ارگان ها در خصوص تیم های قهرمانی که در لیگ برتر فعالیت دارند، استفاده شود.

معاون توسعه امور ورزشی اداره کل ورزش خراسان رضوی ادامه داد: در حال حاضر در بخش بانوان 20 تیم و در بخش آقایان 45 تیم در لیگ های برتر حضور دارند که همه آنها نیازمند مکان برای تمرین و حمایت هستند تا بتوانند در لیگ مدعی باشند و برای استان افتخار آفرینی کنند.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه