سرخط خبر

» آخرین خبر » ورزش پدیده‌ای موثر در جامعه امروزی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۲۶ - ۱۰:۵۸

 کد خبر: 26923

فتاحی:

ورزش پدیده‌ای موثر در جامعه امروزی

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی فرارسیدن هفته تربیت بدنی و ورزش را تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، فرزاد فتاحی طی پیامی هفته تربیت بدنی را تبریک گفت؛ متن پیام به این شرح است:

در دنیای امروزی ورزش یک نقش موثر و تاثیر گذار در تمامی ابعاد زندگی افراد دارد و می‌تواند بر مسائل مختلفی تاثیر گذار باشد. ورزش اصلی ترین عامل سلامتی، شادی و نشاط است و جامعه‌ای که توانسته باشد ورزش را در بین خانواده‌ها نهادینه کند قطعا به جامعی‌ای پویا، سلامت و با نشاط تبدیل خواهد شد که نمونه این جوامع را امروز در برخی کشور‌های دنیا می‌بینیم.

ورزش در ابعاد قهرمانی و همگانی برای همه مردم لازم است، چه جوانان و نوجوانانی که مشغول به ورزش هستند و یا لیگ‌های حرفه‌ای را دنبال می‌کنند و چه مادران و پدرانی که ورزش را یکی از اقدامات روزمره خود می‌دانند و برای آن برنامه ریزی می‌کنند. همانگونه که رهبر معزز انقلاب می‌فرمایند همه آحاد مردم باید ورزش را جدی بگیرند و آن را برای سلامتی خود یک ضرورت و کار لازم به حساب بیاورند. زیرا جامعه ورزشکار، جامعه ای پر تلاش، با نشاط و زنده خواهد بود و جامعه ما امروز به این طراوت و نشاط نیازمند است.

هفته تربیت بدنی و ورزش فرصت مغتنمی است تا جامعه و مردم را بیشتر به ورزش ترغیب کنیم و همچنین با بیان ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها بتوانیم حمایت تمامی نهاد‌ها را برای حمایت از گسترش و توسعه ورزش در بین مردم و جامعه استفاده کنیم. مطالعات و تحقیقات نشان می‌دهد که علاوه بر تشویق مردم به ورزش ما نیاز داریم که برای زیرساخت‌ها و همچنین افزایش امکانات و سرانه ورزشی تلاش کنیم.

در استان خراسان رضوی هم مشکلاتی در حوزه زیر ساخت‌ها و امکانات وجود دارد که باید مانند سایر مناطق کشور برای حل آن‌ها تلاش کنیم، اما خوشبختانه در بحث توسعه ورزش در حوزه قهرمانی و همگانی فعالیت‌های خوبی انجام شده و در مسیر رشد قرار داریم، ولی باز هم نیاز است چه در سطح شهر مشهد و چه در سطح شهرستان‌های استان با همکاری مردم و مسئولین اقدامات بیشتری صورت گیرد.

اینجانب ضمن تبریک هفته تربیت بدنی و ورزش باید از تمامی همکارانم در هیئت های ورزشی استان و شهرستان ها ک همچنین همکارانم در ستاد و اداره کل و همچنین ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها تشکر و قدردانی میکنم و امیدوارم بتوانیم در کنار یکدیگر به رشد و توسعه ورزش در بین مردم و همچنین افتخار افرینی در عرصه قهرمانی تلاش کنیم.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه