سرخط خبر

» آخرین خبر » ورزشکاران خراسانی مهرهای ارزشمند ورزش کشور هستند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ - ۱۵:۰۷

 کد خبر: 35141

ورزشکاران خراسانی مهرهای ارزشمند ورزش کشور هستند

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی گفت: ورزشکاران خراسانی مهرهای ارزشمند ورزش کشور هستند.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی در مراسم تجلیل از قهرمانان و افتخار آفرینان خراسان رضوی در نیم سال نخست ۹۸ گفت: خراسان رضوی ظرفیت بالایی در حوزه‌های مختلف دارد که اگر بخواهیم در هر بخش استان را از کشور جدا کنیم، کمیت آن بخش لنگ می‌شود.

نصرالله پژمانفر ادامه داد: این موضوع نشان دهنده ظرفیت استان در حوزه ورزش است، ما همیشه حرف برای گفتن داشتیم این فقط مختص رشته‌های تیمی نبوده و در انفرادی نیز همین گونه است.

وی بیان کرد: اگر زیر ساخت‌ها فراهم شود، می‌توانیم بیشتر از این ظرفیت مناسب در ورزش استان استفاده کنیم، همچنین اگر حمایتی نداشته باشیم ورزشکاران به شهرهای دیگر می‌روند و آنجا فعالیت می‌کنند.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در مجلس دهم، موضوع 0.27 درصد را پیگیری کردیم و در این راستا وزارت ورزش و جوانان به دلیل کمبود بودجه نمی‌توانست مأموریت خود را به درستی انجام دهد که بعد از تصویب، 60 درصد بودجه این موضوع به استان‌ها و ۴۰درصد به تهران اختصاص یافته است.

پژمانفر خاطرنشان کرد: جدا شدن کمیته پارالمپیک از المپیک، کار ارزشمندی بود که تصویب و کارشناسی شده بود، باتوجه به اختصاص بودجه مجزا خروجی خوبی داشت.

وی اظهار کرد: ما حوزه ورزش را حوزه اساسی می‌دانیم و در کارگروه ورزش به صورت جدی پیگیری می‌شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ورزش زیرساخت‌های خوبی ایجاد شده و ورزشکاران ما می‌توانند برندسازی کنند. خواهشم این است این موضوع  به مجموعه‌های اقتصادی منتقل شود چرا که ما ورزشکارانی داریم که از مراحل اولیه شروع کردند و اکنون در سطح جهان حرفی برای گرفتن دارند.

پژمانفر گفت: من مطمئنم این موضوع در دستور کار است و همه دستگاه‌ها تلاش دارند از طریق ورزش، پرچم ایران را برافراشته کنند.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه