سرخط خبر

» آخرین خبر » ورزشکاران تنیس‌ روی‌میز خراسان‌رضوی توانای حضور درالمپیک ۲۰۲۰ دارند/ صدر رنکینگ کشور همچنان در تصاحب اشتری

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۱۴:۴۴

 کد خبر: 28276

ورزشکاران تنیس‌ روی‌میز خراسان‌رضوی توانای حضور درالمپیک ۲۰۲۰ دارند/ صدر رنکینگ کشور همچنان در تصاحب اشتری

رئیس هیئت تنیس روی میز خراسان رضوی گفت: با برطرف کردن نقص سخت افزاری، به‌طور حتم یکی از نمایندگان تنیس روی میز کشور در المپیک 2020 از خراسان رضوی خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، مسابقات تنیس روی میز بانوان کشور با حضور ۶۵ بازیکن برتر ایران به مدت ۳ روز در سالن بین المللی برق خراسان برگزار شد.

این دوره از مسابقات نکوداشت بازیکن اسبق تیم ملی و پیشکسوت مشهدی فریبا قوام‌زاده برگزار و با قهرمانی ملیکا کرمی از تهران به پایان رسید.

فاطمه جمالی‌فر از البرز نیز مقام دوم را از آن خود کرد و مهشید اشتری از خراسان رضوی و سارا شهسواری از کرمانشاه به مقام سوم مشترک دست پیدا کردند؛ همچنین مهشید اشتری با حفظ جایگاه خود در صدر رنکینگ کشور به‌عضویت تیم ملی درآمد.

رئیس هیئت تنیس روی میز خراسان رضوی در خصوص مسابقات تور بزرگ ایرانیان گفت: این مسابقات انتخابی تیم ملی، جهت حضور ورزشکاران در مسابقات جهانی مجارستان و تور آسیایی اندونزی بود.

مستحقی‌راد درباره عملکرد مهشید اشتری در این مسابقات عنوان کرد: نابغه تنیس روی میز خراسان رضوی با نتایج خوبی که بدست آورد مقام سوم را کسب کرد و بازهم در رنکینگ کشوری عنوان اول را از آن خود کرد، متأسفانه در نیمه نهایی بازی را به یکی از بازیکنان خوب تنیس روی میز واگذار کرد که این نیز جزو حوادث این ورزش است و تاثیری در ارزش و کیفیت او ندارد.

وی با اشاره به تأثیر میزبانی در مهشید اشتری خاطرنشان کرد: من نیز سابقه حضور در تیم ملی به‌عنوان بازیکن و مربی را داشتم، در میزبانی‌ها با توجه به اینکه بازیکن گاهی تحت تأثیر جو قرار می‌گیرد چرا که به‌عنوان نماینده استان و بازیکن ملی‌پوش مسئولیت سنگینی را به‌عهده داشت، همچنین فاطمه جمالی فر بازیکن خوبی است که در مسابقات جهانی و آسیایی حضور داشته و تجربه خوبی دارد.

رئیس هیئت تنیس روی میز خراسان رضوی تصریح کرد: نکته قابل توجه این مسابقات حضور ۴ بازیکن استان درجمع  ۳۲ نفر برتر کشور بود که نشان دهنده رشد و پیشرفت استان در این رشته را می‌رساند.

مستحقی‌راد با بیان اینکه سطح فنی مربیان استان جایگاه قابل قبولی دارد عنوا ن کرد: ۱۵ مدرس جهانی در کشور داریم که  یکی از آنها من هستم در سال گذشته ۲۵ مربی بین المللی را بابرگزاری دوره‌های مربیگری به خراسان رضوی اضافه کردیم با این وجود معتقدم باید کلاس‌های دانش افزایی را بیشتر برگزار کنیم و مربی‌ها را بروز نگه داریم.

وی یکی از عوامل مهم‌ در پیشرفت تنیس روی میز را سخت افزار دانست و ادامه داد: در حال حاضر سالن هیئت استان با ۴ میز کار میکند که از باتوجه به پتانسیل و ورزشکاران خوب در سطح بالا مناسب نیست و یکی  از مهم‌ترین نکات در پیشرفت تنیس استان وجود خانه تنیس روی میز استاندارد است که با توجه به‌صحبت‌هایی که با مدیر کل ورزش وجوانان استان داشتیم به‎‌زودی برطرف می‌شود.

رئیس هیئت تنیس روی میز خراسان رضوی افزود: اگر نقص سخت افزاری ما برطرف شود به‌طور حتم یکی از نمایندگان تنیس روی میز کشور در المپیک ۲۰۲۰ از خراسان رضوی خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه