سرخط خبر

» آخرین خبر » واگذاری میزبانی مسابقات کاراته به شهرستان ها

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۳:۱۹

 کد خبر: 32802

واگذاری میزبانی مسابقات کاراته به شهرستان ها

رئیس هیئت کاراته خراسان رضوی گفت: شعار سال ۹۸ هیئت کاراته خراسان رضوی توجه ویژه به شهرستان‌ها است و برای تحقق این شعار قصد داریم تا میزبانی دوره های مربیگری و مسابقات را به شهرستان‌ها واگذار کنیم.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، چالش ها و فرصت های رشته کاراته در نخستین سفر شهرستانی رئیس هیئت کاراته خراسان رضوی به تربت حیدریه و در نشستی مشترک با رئیس اداره ورزش و جوانان و رئیس و اعضای هیئت کاراته شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این نشست سید حمیدرضا امینی، رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه، هیئت کاراته را از موفق‌ترین هیئت‌های ورزشی تربت حیدریه دانست و بیان کرد: کاراته تربت حیدریه جزو سرآمدان استان است و کاراته کاهای این شهرستان در میادین مختلف افتخارات زیادی کسب کرده اند که نشان دهنده ظرفیت بالای این رشته ورزشی در تربت حیدریه است.
وی افزایش سطح علمی مربیان و ورزشکاران کاراته شهرستان را نکته ای امیدبخش توصیف و بیان کرد : خوشبختانه در سال‌های اخیر شاهد ورود چهره‌های جوان و با دانش در عرصه مربیگری کاراته شهرستان هستیم که موجب شده روح تازه‌ای در کالبد کاراته تربت حیدریه دمیده شود و این اتفاق نویدبخش روزهای خوشی برای آینده این رشته ورزشی است.
امینی توسعه زیرساخت‌ها را لازمه پیشرفت دانست و اظهار کرد: مهم‌ترین نیاز حال حاضر کاراته شهرستان داشتن سالن اختصاصی است و اعتقاد دارم کاراته تربت حیدریه در صورت توسعه زیرساخت‌ها قابلیت افتخار آفرینی در میادین بزرگ بین المللی را دارد.
رئیس هیئت کاراته استان خراسان رضوی نیز از تربت حیدریه با اشاره به اینکه به تربت حیدریه یکی از پایگاه‌های مهم کاراته استان است، عنوان کرد : شعار سال ۹۸ هیئت کاراته خراسان رضوی توجه ویژه به شهرستان‌ها است و برای تحقق این شعار قصد داریم تا میزبانی دوره های مربیگری و مسابقات را به شهرستان‌ها واگذار کنیم چراکه اعتقاد داریم شهرستان‌ها پایگاه‌های مهم استعداد کاراته استان هستند و برای پیشرفت بایستی این پایگاهها را تقویت کرد.
محمد حجتیان ارتقاء دانش فنی مربیان را از ضروری ترین نیازهای پیشرفت کاراته دانست و افزود: یکی از مهمترین اولویت‌های هیئت کاراته خراسان رضوی ارتقای سطح فنی و دانش مربیان است و اگر مربیان به لحاظ علمی تقویت شوند می‌توانند در شناسایی و پرورش استعدادها موفق‌تر باشند.
وی توزیع عادلانه امکانات را اصلی مهم در توسعه برشمرد و گفت: نگاه مسئولین ورزش در کل نقاط کشور بایستی عادلانه و یکسان باشد و از چند صدایی در ورزش جلوگیری شود. حمایت از ورزش شهرستان‌ها قطعاً دروازه‌های افتخارات بین‌المللی را بیش از گذشته به روی ورزش کشورمان خواهد گشود .
حجتیان در خصوص اقدامات هیئت کاراته خراسان رضوی نیز بیان کرد: در سال گذشته برای نخستین بار لیگ کاراته استان در بخش بانوان برگزار شد و بنا داریم با تقویت لیگ ها و حمایت از تیم‌ها زمینه را برای ورود بخش خصوصی به حوزه تیم داری در کاراته شهرستان ها فراهم کنیم .
رئیس هیئت کاراته خراسان رضوی از باز بودن درهای این هیئت به روی اهالی کاراته استان به عنوان شاخصه اصلی این هیئت یاد و اضافه کرد : معتقدیم با خردجمعی هر کاری امکان‌پذیر است لذا بنده از همه مشاوره های فکری و اجرایی فعالان کاراته استان استقبال می‌کنم و در همین راستا سعی کرده‌ام در کادر اجرایی هیئت استان به حضور جوانان مستعد شهرستانی نگاهی ویژه شود.
گفتنی است؛ در این نشست دو ساعته مربیان کاراته شهرستان در حضور مسئولین کاراته استان به بیان دغدغه های خود پرداختند و در خصوص نحوه میزبانی کلاس‌های دانش‌افزایی و مسابقات در شهرستان نیز بحث و تبادل نظر شد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه