سرخط خبر

» آخرین خبر » همایش کوهپیمایی در تربت حیدریه برگزار شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۶:۲۲

 کد خبر: 30045

همایش کوهپیمایی در تربت حیدریه برگزار شد

به مناسبت چهلمین فجر انقلاب اسلامی و باحضور رئیس اداره ورزش و جوانان، جمعی از مسئولین محلی و رئیس هیئت و باشگاههای کوهنوردی تربت حیدریه همایش کوهپیمایی خانوادگی در منطقه کوهستانی بخش کدکن این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، سیدحمیدرضا امینی در این گردهمایی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ورزشکار و دعوت به حضور جامعه بزرگ ورزش شهرستان در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن و جشن چهل سالگی انقلاب، اظهار کرد: جوانان و ورزشکاران از تاثیرگذارترین اقشار در طول تاریخ انقلاب بوده اند و امروز نیز شعار «چهل سال ورزش ، چهل سال افتخار» بیانگر روزهای افتخارآمیز ورزش در انقلاب است .
وی در ادامه از توسعه فرهنگ همگانی ورزش به عنوان رسالت تمام جامعه ورزش نام برد و بیان کرد: فعالیت های گروهی مانند کوهپیمایی نقش پررنگی در تحقق این مهم دارد و معتقدیم اگر ورزش در جامعه نهادینه شود مسیر توسعه را میتوان با سرعت بیشتری پیمود.
رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه خاطر نشان کرد: با توسعه مشارکت بین بخشی توانسته ایم شاهد رشد برنامه های گروهی کوهپیمایی باشیم و امید داریم با تداوم این روند بتوانیم رسالت خود در حوزه نشاط و سلامت اجتماعی به درستی ایفا کنیم .
در این همایش خانوادگی بیش از یک‌صد کوهنورد پس از پیمودن مسافتی ۱۵ کیلومتری در منطقه کوهستانی بخش کدکن با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب به قلل ۲۴۶۰ متری میش و غنچی نیز صعود کردند.
گفتنی است؛ در پایان این همایش از ابوالفضل امامی و علیرضا صابر افشاریان دو پیشکسوت کوهنورد تربت حیدریه تقدیر به عمل آمد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه