سرخط خبر

» آخرین خبر » همایش سراسری معاونین توسعه ورزش ادارات کل ورزش کشور در مشهد/ تسهیل تمدید و تأسیس باشگاه‌ها

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۲۱:۱۷

 کد خبر: 28353

همایش سراسری معاونین توسعه ورزش ادارات کل ورزش کشور در مشهد/ تسهیل تمدید و تأسیس باشگاه‌ها

مدیرکل ورزش حرفه‌ای و امور باشگاه‌های کشور از آغاز همایش سراسری معاونین توسعه ورزش و کارشناسان امور باشگاه های ادارات کل ورزش و جوانان کشور در مشهد خبرداد و گفت: در این گردهمایی مسائل و مشکلات استان‌ها به صورت مجزا بررسی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی،افشین داوری درخصوص همایش سراسری معاونین توسعه ورزش و کارشناسان امور باشگاه های ادارات کل ورزش و جوانان کشور اظهار کرد: برای اولین بار کارگاه آموزشی درراستای شفاف‌سازی کمیسیون ماده 5 در مشهد برگزار می‌شود.

مدیرکل ورزش حرفه‌ای و امور باشگاه‌های کشور ادامه داد: با توجه به‌نیاز باشگاه‌ها درخصوص مشکلات در اجرای قوانین و مقرراتی که تا به‌امروز تفویض شده، این گردهمایی برگزار شد تا مشکلات هر استان به‌طور جداگانه مطرح شده و اطلاعات به‌دست آمده به‌عنوان اطلاعات پایه در کشور استفاده شود.

وی با اشاره به‌اینکه 20 هزار باشگاه مجاز در کشور مشغول به‌فعالیت هستند، افزود: متاسفانه بخش عمده‌ای از باشگاه‌ها بدون مجوز در کشور فعالیت می‌کنند که در این رابطه اراده بر این قرار گرفته که مراحل تاسیس و تمدید باشگاه‌ها تسهیل شود تا سرمایه‌گذاران به‌سمت باشگاه‌های خصوصی سوق داده شوند.

داوری تصریح کرد: در صورتی که هر باشگاه 150 متر مربع وسعت داشته باشد با وجود 20 هزار باشگاه در کشور می‌توان سرانه محیط ورزشی را بالغ بر 3000 متر مربع افزایش داد، همچنین با سرمایه‌گذاری 200 میلیونی در هر باشگاه می‌توان 4 هزار میلیارد تومان در ورزش کشور سرمایه‌گذاری کرد.

مدیرکل ورزش حرفه‌ای و امور باشگاه‌های کشور درخصوص اشتغال‌زایی در این زمینه نیز بیان کرد: اگر هر باشگاه 10 نفر نیرو را استخدام کند برای 200 هزار نفر شغل ایجاد می‌شود، همچنین، اگر در روز 100 نفر از هر باشگاه استفاده کنند، روزانه بالغ بر 2 میلیون نفر می‌توانند در سلامت جامعه تاثیرگذار باشند.

وی ضمن تشکر از اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی برای میزبانی همایش سراسری معاونین توسعه ورزش و کارشناسان امور باشگاه های ادارات کل ورزش و جوانان کشور، اضافه کرد: این همایش درراستای روشن شدن حساسیت موضوع خصوصی‌سازی باشگاه‌ها برگزار می‌شود که در آن راهکارهایی برای تسهیل سرمایه‌گذاری در ورزش ارائه می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه