سرخط خبر

» آخرین خبر » هزینه در ورزش صرفه‌جویی در درمان است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۱۴:۳۳

 کد خبر: 29900

هزینه در ورزش صرفه‌جویی در درمان است

مدیرکل ورزش وجوانان خراسان رضوی گفت: کارمندان دچار فقر حرکتی هستند هرچه در ورزش هزینه کنیم از هزینه‌های بالای درمان پیشگیری کرده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، فرزاد فتاحی در مراسم اختتامیه مسابقات کارکنان استان ضمن تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر اظهار کرد: حدود 2 میلیون نفر کارمند در دستگاه های اجرایی در کشور مشغول فعالیت می‌باشند که این مسئله در نوع خود برای توسعه ورزش همگانی، پتانسیل بسیار خوبی محسوب می‌شود.

وی افزود: در همین راستا، قانون گذار شرایط را برای دستگاه ها آسان کرده است چرا که بر اساس ماده 53 قانون، تمامی دستگاه های اجرایی، موظف اند تا 1 درصد از بودجه خودشان را به ورزش اختصاص دهند.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی بیان کرد: در حال حاضر جامعه ما به دلیل فقر حرکتی با بیماری های مختلف روحی و جسمی مواجه است لذا هر فرد باید بر اساس دستورات دینی و برای سلامتی خودش برای ورزش هزینه کند.

فتاحی ضمن تشکر از شورای شهر مشهد تصریح کرد: شورای شهر یک ردیف بودجه برای ورزش قهرمانی اختصاص داده است که این نشان دهنده اهمیت موضوع ورزش و توجه ویژه شورا به این موضوع می‌باشد.

وی درخصوص ورزش استان خاطر نشان کرد: ورزش خراسان رضوی در حال طی کردن مسیر پیشرفت خود است و قطعا در سال های آینده این را به وضوح خواهیم دید که رتبه دوم خراسان رضوی در المپیاد استعدادیابی کشور خود نشان دهنده این موضوع می‌باشد.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی ادامه داد: برای پیشرفت استان چه در بحث توسعه زیر ساخت ها و چه در بحث ورزش همگانی باید همه دست به دست هم دهند.

فتاحی در خصوص رتبه های بدست آمده در این مسابقات بیان کرد: بانک ملی در مسابقات فوتسال، آتش نشانی در مسابقات طناب کشی و شهرداری مشهد در دو بخش آقایان و بانوان در رشته دارت موفق به کسب مقام قهرمانی شدند.

وی اضافه کرد: اداره آموزش و پرورش در بدمینتون، دادگستری در والیبال بانوان، نظام مهندسی در والیبال آقایان و آستان قدس در تنیس روی میز توانستند به مقام قهرمانی دست یابند که تیم های نخست به مسابقات قهرمانی کشور اعزام خواهند شد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه