سرخط خبر

» آخرین خبر » نگاهی به تحولات لیست شهرخودرو در نقل و انتقالات لیگ برتر

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰:۱۱

 کد خبر: 40615

نگاهی به تحولات لیست شهرخودرو در نقل و انتقالات لیگ برتر

نقل و انتقالات لیگ برتر بیستم رسما به پایان رسیده و لیست شهرخودرو خراسان در این پنجره بیش از ۱۴ تغییر و تحول داشت.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، در حالی هفته دوم لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس آغاز شده که پنجره نقل و انتقالاتی لیگ برتر بیستم هم بالاخره بسته شد. با توجه به منع حضور خارجی‌ها در فوتبال ایران بعید است که لیگ برتری‌ها برای بازیکن ایرانی از سهمیه آزاد خود استفاده نمایند و دست به لیست بازیکنان‌شان بزنند. شهرخودرو خراسان تنها نماینده شرق کشور در لیگ برتر نیز در این پنجره با بیش از ۱۴ تغییر، فعالیت گسترده‌ای داشت.

جداشده‌ها:

بازیکنانی که از شهرخودرو جدا شدند، اغلب بازیکنان اصلی این تیم در لیگ برتر نوزدهم بودند. در این لیست سیدمهدی رحمتی در رده نخست دارد، سنگربانی که فصل قبل درون دروازه شهرخودرو بود و این فصل به عنوان سرمربی فعالیت می‌کند.

محمدرضا خلعتبری که در نیم‌فصل به شهرخودرو پیوسته بود، از این تیم جدا شد و راهی سپاهان شد. این سومین مرتبه بود که خلعتبری فوتبال مشهد را ترک کرد و اتفاقا در هر سه تجربه، مقصد اصفهان بود. دفعه نخست به ۱۴ سال قبل برمی‌گشت که خلعتبری ابومسلم را ترک کرد و راهی ذوب‌آهن شد. در مرتبه دوم با پدیده خداحافظی کرد و باز هم به ذوب پیوست. جدایی که البته خوش یمن نبود و در همان نخستین بازی با لباس ذوب رباط صلیبی خلعتبری پاره شد. مرتبه سوم نیز تابستان ۹۹ بود که شهرخودرو را به مقصد سپاهان اصفهان ترک کرد.

علی نبی زاده که در نیم فصل نخست لیگ نوزدهم فیکس بود، اما با پیوستن میلاد سرلک به شهرخودرو در نیم‌فصل، زیاد فرصت بازی به دست نیاورد، در این تابستان شهرخودرو را ترک کرد و راهی اصفهان شد. بازیکن جوان مشهدی در لیگ بیستم شاگرد رحمان رضایی در ذوب خواهدبود.

حسین مرادمند را می توان به جرات ارزشمندترین بازیکن شهرخودرو دانست. بازیکنی که با شروع لیگ برتر پانزدهم به مدت ۵ سال لباس نماینده خراسان را پوشید و سهم بسزایی در موفقیت ها داشت. او در تابستان امسال از شهرخودرو جدا شد و راهی استقلال تهران شد.

میلاد سرلک نیز از دیگر جداشده های شهرخودرو در تابستان ۹۹ بود. او فقط یک نیم فصل برای شهرخودرو به میدان رفت و مثمرثمر هم بود، هرچند حضورش در ابتدا با حواشی گسترده ای همراه شد و با شکایت نساجی و حکم کمیته انضباطی، به دردسر افتاد. سرلک در نهایت تابستان امسال راهی پرسپولیس شد و در نخستین تورنمنت با پرسپولیس موفق شد همراه با این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

محمد قاضی، مهاجم پابه سن گذاشته فوتبال ایران در نیم‌فصل لیگ نوزدهم به شهرخودرو پیوست، اما آمار خوبی از خود به جای نگذاشت.   قاضی پس از آنکه در لیست مازاد رحمتی قرار گرفت، توانست با عقد قراردادی با مس رفسنجان به استان کرمان برود و در لیگ برتر بیستم هم بازی کند.

محمد آقاجانپور هم از دیگر بازیکنانی بود که در تابستان ۹۹ این تیم را ترک کرد. این بازیکن جوان که سابقه بازی در تیم ملی امید را هم در کارنامه دارد، در لیگ برتر بیستم همبازی محمد قاضی در مس رفسنجان خواهدبود.

آقاجانپور در دوران حضورش در پدیده و شهرخودرو همواره نیمکت‌نشین بود.  در لیگ برتر هفدهم و هجدهم مرتضی منصوری، در نیم‌فصل نخست لیگ برتر نوزدهم، فرشاد محمدی مهر و در نیم فصل دوم حسن جعفری، مدافعان راست اصلی نماینده مشهد بودند. با جدایی آقاجانپور، مثلث ملی‌پوش شهرخودرو در تیم ملی امید به آخر خط خود رسید. پیش از آقاجانپور، مهدیخانی که هفته گذشته به پرسپولیس پیوست، در تابستان ۹۸ راهی واراژدین کرواسی شد و در نیم‌فصل دوم لیگ نوزدهم، سینا زامهران راهی فولاد خوزستان شد.

سعید صادقی هم از جمله بازیکنان شهرخودرو بود که ۲ فصل و نیم در این تیم حضور داشت. او در نهایت پس از کش و قوس فراوان موفق شد رضایت‌نامه‌اش را از شهرخودرویی‌ها بگیرد و در سیرجان شاگرد امیر قلعه نویی شود. به جز سعید صادقی، یونس شاکری که در نیم‌فصل دوم به عنوان یار قرضی در گل گهر به میدان می‌رفت، تابستان امسال با اخذ رضایت‌نامه از شهرخودرو رسما جدا شد و به گل‌گهر بازگشت.

با توجه به جذب دو دروازه‌بان آماده، طبیعی بود که یکی از دو گلر جوان تیم شهرخودرو از این تیم برود و در نهایت محمدجواد کیا در این تیم ماندنی شد و متین صفاییان، شهرخودرو را ترک کرد.

تازه واردها:

در آن سو اما بر اساس جوانگرایی مدنظر سیدمهدی رحمتی، بازیکنانی هم در نقل و انتقالات تابستانی به شهرخودرو پیوستند.

احمد الجبوری، بازیکن دو فصل گذشته نفت مسجدسلیمان که ریزنقش و سرعتی است با عقد قراردادی به شهرخودرو پیوست. به جز الجبوری، بهتاش میثاقیان، فرزند اکبر میثاقیان نیز دوباره پس از تجربه تلخ سیاه‌جامگان به یک تیم مشهدی پیوسته و این فصل با لباس شهرخودرو به میدان خواهدرفت.

امیرحسین کریمی از پیکان، عرفان معصومی نژاد و رحمان جعفری، از نساجی دیگر خریدهای رحمتی بودند.

الجبوری تنها خرید شهرخودرو از نفت مسجدسلیمان نبود. صادق صادقی بابااحمدی نیز که در فصل گذشته بازوبند کاپیتانی نفت را بر بازو می بست هم در تیم شهرخودرو به میدان خواهدرفت.

اما اصلی ترین خریدها درون دروازه رقم خورده، جایی که باید جانشین سیدمهدی رحمتی انتخاب می‌شد.میلاد فراهانی و سعید جلالی راد در شرایطی به شهرخودرو پیوستند که هر دو سابقه بازی برای این تیم را در کارنامه دارند.

سعید جلالی‌راد با پدیده به فوتبال ایران معرفی شد و اوج کارش مهار پنالتی امید ابراهیمی در دیدار با استقلال بود. او در ابتدای لیگ نوزدهم درگیر مشکلات مربوط به خدمت سربازی خود شد و مشهد را به مقصد شیراز ترک کرد.

در دوران حضور یحیی گل‌محمدی در شهرخودرو، برای نیم‌فصل دوم لیگ هجدهم، میلاد فراهانی جذب شد و اتفاقا شهرخودرو با این گلر توانست جواز حضور در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد. برای لیگ نوزدهم اما میلاد فراهانی از این تیم جدا شد و حالا در لیگ بیستم دوباره به مشهد بازگشته است.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه