سرخط خبر

» آخرین خبر » نهادهای مدنی از بیشترین اعتماد و سرمایه اجتماعی برخودارند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ - ۱۷:۵۷

 کد خبر: 33994

نهادهای مدنی از بیشترین اعتماد و سرمایه اجتماعی برخودارند

معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری‌های منطقه‌ای معاون اول رئیس جمهور گفت: در حال حاضر نهادهای مدنی از بیشترین اعتماد و سرمایه اجتماعی برخوردارند، بنابراین باید طوری عمل کنید که اعتماد را از دست ندهید.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، مهدی علیخانی عصر امروز دیدار با دبیران سازمان‌های مردم نهاد جوانان خراسان رضوی در اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، ضمن اشاره به‌توانمندی سمن‌ها در کشور، گفت: ظرفیت‌های سمن‌های مردم نهاد در کشور بسیار است که چنانچه مورد حمایت قرار گیرند، بی‌تردید بیش از این کمک می‌کنند.

معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری‌های منطقه‌ای معاون اول رئیس جمهور با اشاره به‌اینکه امید را باید جوانان بسازند، ادامه داد: جوانان نباید خود را دست کم بگیرند، فارغ از اینکه نگاه دولت چیست، باید راه خود را ادامه دهید.

وی به‌اقدامات شکلی و محتوایی دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه جوانان اشاره و بیان کرد: امروز حدود 2 هزار و 500 سمن در سراسر کشور در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و کارآفرینی مشغول به‌فعالیت هستند که توانسته‌اند اثرگذاری بالایی داشته باشند.

علیخانی تصریح کرد: در حال حاضر به‌ عدد قابل قبولی در خصوص سمن‌ها رسیده‌ایم و امروز باید بر محتوا توجه کرد.

معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری‌های منطقه‌ای معاون اول رئیس جمهور ضمن اشاره به‌این موضوع که در شورای عالی تصمیم بر این شد که سن مدیریتی کشور 8 سال کاهش یابد، گفت: در برخی از دستگاه‌ها فراتر از برنامه زمان‌بندی شده رسید و در برخی نرسید.

وی اضافه کرد: باتوجه به‌ استقرار نظام اداری پس از انقلاب، شرایط اقتضا می‌کند که نیروهای جوان وارد حوزه مدیرتی شود، البته این نکته به‌معنی حذف و بی‌حرمتی باتجربه‌ها نیست.

علیخانی بیان کرد: دولت با محدودیت‌های سیاسی، اجتماعی و منابع مواجه بوده، هرچند منابعی که در اختیار حوزه جوانان است در 3 سال اخیر افزایش یافته است.

معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری‌های منطقه‌ای معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: چنانچه قرار باشد فعالیت‌های مردم نهاد وابسته به‌منابع شوند، قطعا با کوچک‌ترین چالش، بر نوع فعالیت سمن‌ها اثرگذار است، بنابراین سمن‌ها باید طوری عمل کنند که ضمن حفظ استقلال بتوانید برنامه‌های خود را مستقلانه دنبال کنید.

وی عنوان کرد: در حال حاضر نهادهای مدنی از بیشترین اعتماد و سرمایه اجتماعی برخوردارند، بنابراین باید طوری عمل کنید که اعتماد را از دست ندهید.

علیخانی در خصوص مسئله حاشیه‌نشینی تاکید کرد: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در طول چند دهه به‌وجود آمده و نباید انتظار داشت که در مدت زمان کوتاهی مرتفع شوند.

معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری‌های منطقه‌ای معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: برخی استانداران مجامع مشورتی متشکل از سمن‌ها را تشکیل داده‌اند که این مجامع خود کمک‌کننده هستند، بنابراین در هر زمینه پیشنهادات خود را به‌ ما مخابره کنید.

وی با بیان این مطلب که امید است این مجمع در خراسان رضوی تقویت شود، گفت: در فعالیت‌هایی که دولت توان انجام آن را ندارد، نهادهای مدنی و بخش خصوصی می‌توانند وارد شوند.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه