سرخط خبر

» آخرین خبر » نظام رتبه‌بندی و ارزشیابی سمن‌های جوانان اجرا می‌شود

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۳:۱۱

 کد خبر: 27315

سالک:

نظام رتبه‌بندی و ارزشیابی سمن‌های جوانان اجرا می‌شود

سرپرست اداره کل مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه وزارت ورزش و جوانان گفت:درچارچوب طرح نظام رتبه‌بندی و ارزشیابی سمن‌های جوانان با یک شرکت تخصصی به تفاهم رسیدیم و پروژه رتبه‌بندی سمن‌های جوانان، پس از انجام بررسی‌های لازم در 2 استان تا 2 ماه آینده اجرایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان، سالک با بیان اینکه موضوع راه اندازی شبکه‌های ملی سمن ها  را به عنوان یک اولویت پیگیری می کنیم ، از برگزاری جشنواره اتفاق  در نیمه اول سال 98 خبر داد و گفت:این جشنواره تبلور توانمندی، اثرگذاری و پویایی سمن های جوانان کشور در حوزه های مختلف جامعه است.

سرپرست اداره کل  مشارکت های اجتماعی و داوطلبانه جوانان وزارت با تصریح این موضوع که در راستای تسهیل سازی گسترش کمی سمن های جوانان، راه اندازی حداقل یک تشکل تخصصی در حوزه ترویج فرهنگ کارمدنی در هر یک از استان های کشور را در دستور کار داریم ،خاطرنشان کرد: این تشکل ها روند جذب،عضوگیری و هدایت علاقه مندی های جوانان برای قرار گرفتن در چارچوبی نظام مند و مشارکت محور را مدیریت و ساماندهی خواهند کرد.

وی با اعلام اینکه به احتمال بسیار زیاد تا پایان آبان ماه ،جلسه شورای عالی جوانان برگزار می شود،از بسته پیشنهادی این اداره کل در پیگیری تصویب سن 35 سال که پیش از این در ستاد ملی ساماندهی امور جوانان مطرح شده بود و همچنین رایگان و با تخفیف اعلام شدن استعلام های سه گانه متقاضیان سمن های جوانان توسط دستگاه های ملی ذیربط خبر داد و اظهار امیدواری کرد که این امر به نتیجه لازم منجر شود.

سالک در خصوص شناسه ملی سمن ها از پیگیری های هم زمان  این موضوع در چارچوب تفاهم نامه وزارت با وزارت کشور و همچنین از مجاری از سازمان ثبت  خبر داد و افزود:بزودی دستورالعمل اجرایی موضوع  به استان ها ابلاغ خواهد شد.

 

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه