سرخط خبر

» آخرین خبر » نشست صمیمی معاونت ورزش بانوان استان با نواب رئیس سبزوار

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ - ۷:۰۳

 کد خبر: 17936

نشست صمیمی معاونت ورزش بانوان استان با نواب رئیس سبزوار

نشست صمیمی معاون ورزش بانوان استان در جمعی نواب رئیس شهرستان‌های سبزوار، جغتای، خوشاب، بردسکن و جوین در سبزوار برگزارشد. به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، معاونت ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در جمع نواب رئیس‌های حاضر با اشاره به اینکه میانگین شرکت در ورزش همگانی کشورحدود […]

نشست صمیمی معاون ورزش بانوان استان در جمعی نواب رئیس شهرستان‌های سبزوار، جغتای، خوشاب، بردسکن و جوین در سبزوار برگزارشد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، معاونت ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در جمع نواب رئیس‌های حاضر با اشاره به اینکه میانگین شرکت در ورزش همگانی کشورحدود ۲۱ درصد است، گفت: ۳۰ درصد بانوان این استان در ورزش‌های همگانی فعالیت دارند.

فهیمه سروری در دیدار با هیئت های ورزشی بانوان غرب خراسان رضوی در سبزوار اظهار کرد: در مجموع یک سوم از جمعیت بانوان خراسان رضوی در رشته‌های مختلف ورزشی فعالیت دارند که از شاخص کشوری بالاتر است.
وی افزود: در سال جاری نیمی از جمعیت بانوان خراسان رضوی در ورزش‌های بومی محلی مناطق روستایی در رشته‌های مختلف هفت سنگ، یه قل دو قل، کلاس کلاس(لی لی)، دژبال و کبدی شرکت کردند و این استان رتبه نخست کشور را در اجرای مسابقات بومی محلی کسب کرد.
سروری گفت: امسال طرح بررسی وضعیت ساختار قامت و اصلاح ناهنجاری‌های اسکلتی زنان روستایی با حضور کارشناسان هیئت پزشکی ورزشی در سطح روستاهای استان اجرا و بیش از هزار زن روستایی در این طرح سنجش شدند.

معاونت ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در این جلسه افزود: در سال جاری ۱۰۷ نفر از بانوان ورزشکار استان به اردوی تیم ملی دعوت که از این تعداد ۴۴ نفر عضو ثابت تیم ملی شدند و همچنین ۳۰ نفر بعنوان مربی در تیم‌های ملی فعالیت دارند.
وی اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان، توسعه کمی و کیفی ورزش قهرمانی و همگانی در حوزه بانوان در بخش‌های ورزش همگانی، قهرمانی، توسعه ورزش‌های روستایی بومی و محلی و طرح های استعدادیابی در دستور کار قرار دارد.ارسال دیدگاه