سرخط خبر

» آخرین خبر » نشست استانی معاون ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در تربت حیدریه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۷:۴۶

 کد خبر: 17525

نشست استانی معاون ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در تربت حیدریه

نشست مشترک معاون ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با هدف بررسی وضعیت،چالشها و دستاوردهای ورزش بانوان شهرهای جنوب خراسان و با حضور روسای ادارات و نمایندگان ورزش بانوان شهرستان های رشتخوار،زاوه،مه ولات،کدکن و بجستان به میزبانی تربت حیدریه  برگزار شد . به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان […]

نشست مشترک معاون ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با هدف بررسی وضعیت،چالشها و دستاوردهای ورزش بانوان شهرهای جنوب خراسان و با حضور روسای ادارات و نمایندگان ورزش بانوان شهرستان های رشتخوار،زاوه،مه ولات،کدکن و بجستان به میزبانی تربت حیدریه  برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، درابتدای این نشست سید حمیدرضا امینی با اشاره به جمعیت گسترده بانوان و تاثیرگذاری این قشر در توسعه ورزش بویژه در حوزه همگانی توجه به این حوزه را از اولویتهای ورزش شهرستان دانست و گفت: سعی کرده ایم  با توجه به فضای فیزیکی که در اختیار داریم و علیرغم تمام محدودیت ها به ورزش بانوان نگاهی ویژه داشته باشیم

رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه با ابرازرضایت از جایگاه مطلوب ورش بانوان تربت حیدریه در استان،به اجرای طرح استانی بررسی  ساختار قامتی زنان روستایی اشاره و خاطرنشان کرد: گام نخست این طرح با موفقیت و در بازه زمانی بسیار کوتاه در تربت حیدریه و شهرستانهای همجوار انجام گرفت و امیدواریم پس از پایش نتایج آن شاهد اقدامات اصلاحی و علمی بر روی وضعیت جسمانی گروه های مختلف سنی  باشیم .

مسوول ورزش بانوان تربت حیدریه  نیز در این نشست با تشریح دستاوردهای ورزش بانوان تربت حیدریه گفت: سهم مدال آوری بانوان درورزش تربت حیدریه هم سطح آقایان بوده و هیئت های ورزشی توجه خاصی به ورزش بانوان دارند اما ورزش بانوان شهرستان همچنان نیازمند به نگاه ویژه مسئولین استانی و شهرستانی است و در صورت حمایت های بیشتر میتوانیم به موفقیت های بزرگتر دست یابیم .

لسانی حمایت مالی و فضای فیزیکی را مهم ترین دغدغه های بانوان ورزشکار برشمرد و افزود: فرهنگ سازی در حوزه ورزش بانوان نیاز به مشارکت جمعی و تعامل بین بخشی دارد و امیدواریم در این مسیر یاری تمامی دستگاههای اجرایی شهرستان و حمایت ویژه اداره کل ورزش و جوانان استان را داشته باشیم .

در ادامه این نشست معاون بانوان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در حوزه ورزش بانوان تربت حیدریه  و شهرستانهای همجوار به رشد ورزش در حوزه بانوان ونگاه علمی به این حوزه اشاره کرد و افزود:اگر بخواهیم مشارکت اجتماعی بانوان در کشور گسترش یابد اصلی ترین مسیر آن توسعه ورزش بانوان است .

وی با بیان اینکه جامعه پویا زمانی شکل میگیرد که بانوان در فعالیت های اجتماعی مشارکت کنند افزود : نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند و هر فعالیت این قشر تاثیر به سزایی در پیشرفت کلی کشور دارد . وی گفت: در راه توسعه ورزش بانوان تعاملات بین بخشی نقشی کلیدی دارند و تمامی دستگاههای اجرایی بایستی در مسیر فرهنگ سازی ورزش بانوان مشارکت داشته باشند .

گفتنی است بیان دیدگاه ها،درخواست و نیازمندی های ورزش بانوان توسط روسای ادارات ومسئولین ورزش بانوان سایر شهرستانها به ویژه  پرداختن به وضعیت بانوان شاغل در ادارات ورزش و جوانان ،گسترش اختیارات نواب روسای هیئت های ورزشی، مساعدت بیش از پیش اداره کل در زمینه برگزاری دوره های آموزشی،داوری و مربی گری در شهرستان ها،افزایش سهم ورزشکاران شهرستانها در اعزام به مسابقات کشوری از مهمترین موضوعات مطرح شده در این نشست بود.ارسال دیدگاه