سرخط خبر

» آخرین خبر » نخستین مسابقه دوچرخه‌سواری کوهستان بانوان در مشهد برگزار می‌شود

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۷ - ۱۱:۰۱

 کد خبر: 16798

نخستین مسابقه دوچرخه‌سواری کوهستان بانوان در مشهد برگزار می‌شود

نائب‌ رئیس بانوان هیأت دوچرخه‌سواری خراسان رضوی گفت: مسابقه جایزه بزرگ کوهستان برای نخستین‌بار در کشور، در مشهد برگزار می‌شود. به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان، مهناز احتشام‌منش ظهر امروز در نشست خبری که در سازمان ورزش و جوانان خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: در ۹ ماه اخیر سه مرحله مسابقات […]

نائب‌ رئیس بانوان هیأت دوچرخه‌سواری خراسان رضوی گفت: مسابقه جایزه بزرگ کوهستان برای نخستین‌بار در کشور، در مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان، مهناز احتشام‌منش ظهر امروز در نشست خبری که در سازمان ورزش و جوانان خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: در ۹ ماه اخیر سه مرحله مسابقات رنکینگ استان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان در بخش بانوان در پیست دوچرخه‌سواری ثامن در سه رشته برگزار شد.

وی افزود: دوره‌های آموزش دوچرخه‌سواری از تابستان امسال آغاز شده و ماهیانه ۲۴ جلسه در قالب دو کلاس ۱۵ نفره از مقدماتی تا پیشرفته برگزار کردیم و علاوه بر سرویس رفت و برگشت برای بانوان، دوچرخه‌هایی نیز در همین رابطه تهیه شده که در اختیار بانوان در این کلاس‌ها قرار گرفت.

نائب‌ رئیس بانوان هیأت دوچرخه‌سواری خراسان رضوی با بیان اینکه ۱۱ نفر از شرکت‌کنندگان در مسابقات رنکینگ استانی در همین کلاس‌ها استعدادیابی شدندف بیان کرد: برای فصل سرما در سه ماه اخیر سالن کافی در اختیار نداشتیم، قراردادی مناسب منعقد کردیم که بانوان دوچرخه‌سوار بتوانند در سه ساعت متفاوت با استفاده از دوچرخه‌ ثابت تمرین خود را ادامه دهند.

احتشام‌منش اضافه کرد: در مسابقات قهرمانی کشور جایگاه سوم را به دست آوردیم و ۲ نفر از بانوان در کمپ UCI حضور داشتند و به دوره‌های ۵۰ روزه تخصصی در کره جنوبی اعزام شدند.

وی یادآور شد: رضوان شریفیان، دوچرخه‌سوار خراسانی برای مسابقات داخل سالن آسیا در ترکمنستان و مسابقات قهرمانی آسیا در مالزی در سه مرحله به اردوی تیم ملی دعوت شدند.

نائب‌ رئیس بانوان هیأت دوچرخه‌سواری خراسان رضوی ادامه داد: افسانه سجادی به عنوان سرپرست و مربی تیم ملی انتخاب شد همچنین در رشته دوچرخه‌سواری بانوان داور خراسانی نیز داریم که در مسابقات کشوری حضور داشت.

احتشام‌منش اضافه کرد: ۶ همایش در مشهد، نیشابور و خواف همایش ویژه بانوان برگزار کردیم، کمیته استعدادیابی برای بانوان تشکیل شد که افسانه سجادی رئیس آن است که در صورت رسیدن به حدنصاب هر پنجشنبه جلساتی را در این کمیته برگزار می‌کند و آموزش پیست در این جلسات انجام می‌شود.

وی در مورد برنامه هیأت دوچرخه‌سواری در راستای ترویج هر چه بیشتر دوچرخه‌سواری برای بانوان گفت: امسال بیشتر در بخش کورسی کار کردیم، اما برای سال آتی برنامه ویژه‌ای برای بخش کوهستان داریم و حتی کمیته کوهستان را فعال می‌کنیم، مسابقه جایزه بزرگ کوهستان نخستین فعالیت ما در این حوزه است که برای نخستین‌بار در سطح کشور است، همچنین همایشی برای آشنایی هرچه بیشتر بانوان هفتم دی ماه از ساعت ۱۳ برگزار می‌شود.

نائب‌ رئیس بانوان هیأت دوچرخه‌سواری خراسان رضوی ادامه داد: برگزاری ۱۲ مسابقه در بخش‌های کوهستان، پیست، استقامت و تایم‌تریل برای بانوان در سال ۹۷ از هم‌‌اکنون پیش‌بینی شده‌است، همچنین اعزام به مسابقات قهرمانی و لیگ در تمام مقاطع را داریم و در کورسی و کوهستان به صورت همزمان فعالیت‌ می‌کنیم.ارسال دیدگاه