سرخط خبر

» آخرین خبر » مهردلان: رکورد آسیا را در پرتاب وزنه جابه جا کردم/اگر حمایت ها نبود الان در این جایگاه نبودم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۱۴:۱۵

 کد خبر: 36832

مهردلان: رکورد آسیا را در پرتاب وزنه جابه جا کردم/اگر حمایت ها نبود الان در این جایگاه نبودم

پرتابگر وزنه خراسان رضوی گفت: خوشبختانه توانستم در رشته پرتاب وزنه با 20.74 متر قهرمان مسابقات بین المللی دوومیدانی داخل سالن ایران شوم و همچنین رکورد آسیا را به نام خودم جابه جا کردم.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، مسابقات بین المللی دوومیدانی داخل سالن گرامیداشت دهه مبارک فجر و پاسداشت مقام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی طی روزهای پنج شنبه و جمعه گذشته با حضور 283 ورزشکار آقا و بانو در تهران برگزار شد که خبر مهم این رقابت ها جابه جایی رکورد آسیا توسط پسر سنگین وزن خراسانی در رشته پرتاب وزنه است.
در این مسابقات تیم های خارجی همچون ارمنستان، افغانستان، قرقیزستان و تیم های باشگاهی داخلی شامل سپاهان، سلکتور، آذربایجان شرقی، دانشگاه آزاد، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، صبا بتن اصفهان، سیمان اصفهان، شهدای نزاجا، ملی جوانان، تهران، پلیمر خلیج فارس، اترک خراسان شمالی، اعتماد کالا، دانشگاه علوم پزشکی، قزوین، کرمان، کرمانشاه، مازندران ،مس کرمان، گلپایگان و نیروی هوایی حضور داشتند.
این رقابت ها با هدف انتخاب ترکیب تیم ملی دوومیدانی ایران برای حضور در مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا برگزار شد که دونده های خراسانی در رشته های مختلف حائز مقام برتر شده اند.تیم دوومیدانی باشگاه شهر بانوان استان خراسان رضوی در این رقابت ها جایگاه سومی را کسب کرد.
اما در جریان این مسابقات دو رکورد جابه جا شده که یکی توسط ورزشکار خراسانی به دست آمده است. در بخش بانوان مهسا میرزاطبیبی در پرش با نیزه با 3.80 متر قهرمان شد و رکورد جدیدی را در پرش با نیزه بانوان ایران به ثبت رساند.
در بخش مردان نیز شاهین مهردلان از خراسان رضوی در پرتاب وزنه با 20.74 متر به قهرمانی رسید و توانست رکورد جدیدی را در ایران و آسیا به نام خود ثبت کند. البته سایت فدراسیون دوومیدانی اعلام کرد که ثبت رسمی این دو رکورد، منوط به نتیجه آزمایش دوپینگ دو ورزشکار خواهد بود.

به دنبال سهمیه المپیک
شاهین مهردلان متولد 1374 از شهرستان درگز است. ورزش پرتاب وزنه را از این شهرستان شروع کرد و پس از مدتی به عنوان ملی پوش معرفی شد. وی کسب مدال طلای جوانان آسیا و چند مقام بین المللی را نیز در کارنامه خود دارد.
وی که دارای سابقه حضور در بازی های آسیایی جاکارتاست، این روزها تلاش می کند تا بتواند سهمیه المپیک را نیز کسب کند.البته در مسابقات بین المللی جام دهه فجر هم رکوردی در حد سهمیه المپیک زد که متاسفانه با خطا رو به رو بود. با این حال این پسر سنگین وزن خراسانی موفق شده جدای از قهرمانی در این مسابقات، رکورد آسیا را هم جابه جا کند.
شاهین مهردلان با بیان این که این روزها تمرینات خود را در مشهد دنبال می کنم تا بتوانم سهمیه المپیک را کسب کنم، گفت: امسال سال سختی برای ورزشکاران است؛ چرا که سال منتهی به مسابقات المپیک است و هر ورزشکاری به دنبال سهمیه المپیک است.برای همین من هم تمرینات خوبی را اکنون در مشهد دنبال می کنم تا بتوانم این سهمیه را برای استان خراسان رضوی به دست آورم.
این پرتابگر وزنه درباره رکوردی که در مسابقات بین المللی جام دهه فجر زده است، بیان کرد: خوشبختانه توانستم در رشته پرتاب وزنه با 20.74 متر قهرمان این مسابقات شوم و همچنین رکورد آسیا را هم به نام خودم جابه جا کردم.
وی اضافه کرد: رکورد این رشته درگذشته حدود 20.50 متر بود که اکنون این رکورد از آن من است و امیدوارم در مسابقات بعدی این رکورد را ارتقا دهم تا سهمیه المپیک را کسب کنم.
مهردلان درباره رکورد سهمیه المپیک خاطر نشان کرد: برای المپیک در رشته پرتاب وزنه به حدود 34 ورزشکار نیاز است که اگر هر ورزشکاری رکوردی در حد 21.10 متر را بزند، می تواند سهمیه المپیک بگیرد.البته اگر این تعداد ورزشکار وجود نداشت، اولویت با کسانی است که نزدیک ترین رکورد را داشته باشند.البته بنده در مسابقات دهه فجر پرتاب 21.36 متر هم زده بودم که چون پایم از دایره بیرون رفته بود،خطا اعلام شد.
مهردلان با بیان این که تا 20 روز قبل از شروع المپیک فرصت دارم که سهمیه بگیرم، عنوان کرد: تا سال آینده مسابقات زیادی پیش رو داریم که باید بتوانم قدرتمندتر ظاهر شوم و برای استان افتخار آفرینی کنم.
وی همچنین درباره امکانات و سطح تمرینات خود، گفت: این روزها در مشهد تمرین می کنم. اما سطح امکانات تمرینی من در حد کسب سهمیه المپیک نیست. فقط فشار حضور در المپیک را تحمل می کنم. باکم و کاستی زیادی مواجهم اما خوشبختانه هیئت دوومیدانی و مدیر کل ورزش و جوانان استان تاکنون حمایت های خوبی از من داشته اند.

وی در پاسخ به این سوال که تاکنون در تهران هم اردو داشته است، تصریح می کند:خودم ترجیح می دهم در مشهد تمرین کنم.امکانات اردوها در تهران خیلی ضعیف است.اگر اردوی خارجی نباشد، ترجیح می دهم در مشهد تمرین کنم.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه