سرخط خبر

» آخرین خبر » معاون فرماندار شهرستان کلات از احداث سه مکان ورزشی در این شهرستان خبر داد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۲ - ۸:۳۲

 کد خبر: 14257

معاون فرماندار شهرستان کلات از احداث سه مکان ورزشی در این شهرستان خبر داد

معاون فرماندار شهرستان کلات گفت: در تلاش هستیم که هماهنگی‌های لازم جهت آماده‌سازی و فراهم آوردن زمینی مناسب برای مسابقات کشتی با چوخه، میدان اسب‌دوانی و نیز سالن مناسب برای هیات دارت شهرستان صورت پذیرد. به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، به نقل از ایسنا ضمن بیان این مطلب، اظهار […]

معاون فرماندار شهرستان کلات گفت: در تلاش هستیم که هماهنگی‌های لازم جهت آماده‌سازی و فراهم آوردن زمینی مناسب برای مسابقات کشتی با چوخه، میدان اسب‌دوانی و نیز سالن مناسب برای هیات دارت شهرستان صورت پذیرد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، به نقل از ایسنا ضمن بیان این مطلب، اظهار کرد: با توجه به اینکه در شهرستان کلات با نیازهایی مانند داشتن زمینی برای کشتی چوخه، میدان اسب‌دوانی و نیز سالنی مناسب برای دارت مواجه هستیم، در تلاشیم که برای هر سه رشته ورزشی مکانی مناسب فراهم کنیم.

وی در خصوص شرایط هرکدام از رشته‌های ورزشی با بیان توضیحاتی عنوان کرد: مدتی است که ورزشکاران نداشتن زمینی مناسب برای کشتی چوخه را پیگیری می‌کنند و با توجه به اینکه کشتی چوخه جزء ورزش‌های بومی و پر طرفدار شهرستان کلات است، مردم خواستار گود کشتی چوخه هستند که چنین زمینی را داشته باشند.

معاون فرمانداری شهرستان کلات با بیان اینکه کشتی با چوخه ورزشی بومی است و ورزشکاران برای برگزاری مسابقات نیاز به تمرین دارند و در حال حاضر در یک سالن سر پوشیده تمرین می‌کنند، اضافه کرد: برای برگزاری مسابقات کشتی نیاز به یک مکان باز مانند دیگر شهرستان‌ها داریم که بتوانیم از آن فضا برای داشتن جمعیت زیاد استفاده کنیم.

وی در ادامه این مطلب، تصریح کرد: برای داشتن زمینی مناسب، مسئولین مربوطه چند نقطه را پیش‌بینی و در یک جلسه کارشناسی نقاط مورد نظر را بررسی و بهترین زمین را برای کشتی چوخه انتخاب می‌کنند و در ادامه اقدامات اداری لازم را انجام می‌دهیم و در حال حاضر تنها یک پیشنهاد اولیه برای نقطه مورد نظر است.

آراسته در خصوص پیست اسب‌دوانی، افزود: در شهرستان کلات هر ساله مسابقات اسب‌دوانی برگزار می‌شود اما تعدادی سوارکار اعلام آمادگی کردند که این مسابقات همچنان برگزار شود و باید یادآور شد که به تازگی هیات سوار کار فعالیت‌های بهتر و بیشتری را انجام می‌دهد و این درخواست شد که مکانی را برای ورزشکاران احداث کنیم و در حال حاضر هیچ مکانی برای تمرین و مسابقه وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: موضوع میدان اسب‌دوانی هم مانند زمین کشتی چوخه، دو نقطه را معرفی کردند که به صورت میدانی و با حضور کارشناسان منابع طبیعی، اداره راه و نیز آب منطقه‌ای، نقاط مورد نظر را بازدید کنند و در ادامه ببینیم شرایط واگذاری به چه صورت است و بعد از رایزنی یکی از نقاطی را که مناسب تر است، انتخاب و اقدامات اداری را انجام دهیم.

معاون فرماندار شهرستان کلات در مورد اقدامات لازم جهت خانه دارت، گفت: براساس صحبت‌هایی که صورت گرفت، تصمیم بر این شد که دستگاه‌های حاضر در جلسه، مکان‌های اداری که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند بررسی و به عنوان خانه دارت به ما معرفی کنند و حدود یک هفته تا ۱۰ روز به کارشناسان مهلت دادیم که بررسی‌های لازم را انجام دهند تا بتوانیم مکانی مناسب برای این سه رشته ورزشی تجهیز کنیم.

وی با بیان اینکه خانه دارت نیاز به فضای خاصی ندارد و مسابقات این رشته ورزشی همچنان برگزار می‌شود، اظهار کرد: اما باید یادآور شد که این رشته ورزشی جای ثابتی ندارد و هر مسابقه در سالن‌های ورزشی مختلف برگزار می‌شود.

آراسته عنوان کرد: برای رشته ورزشی دارت نیاز به یک مکان سر پوشیده است که بتوانیم هماهنگی‌های لازم را در سالن‌های ورزشی که مربوط به آموزش و پرورش، شهرداری و یا ادراتی که بلا استفاده هستند در اختیار ورزشکاران قرار داده شود و این راهکار بسیار خوبی خواهد بود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر برآورد اعتبارات برای مکان این سه رشته ورزشی صورت نگرفته و اولین گام موضوع مکان است که بعد از انتخاب، جلسه کارشناسی برای آماده‌سازی و اقدامات لازم در این سه حوزه تشکیل می‌شود که برای فعال کردن گود کشتی و پیست اسب دوانی نیاز به چه مقدار اعتبار داریم.

معاون فرمانداری شهرستان کلات خاطرنشان کرد: بعد از پیمودن اولین گام و تعیین اعتبارات لازم باید دید که این اعتبارات از چه محلی تامین شود که می‌تواند توسط خیرین و یا دستگاه‌های مختلف که اعتباری در این زمینه دارند برای تجهیز زمین‌های ورزشی از آن ها کمک گرفت و امیدواریم که با پیگیری و همکاری دستگاه‌های مختلف بتوانیم به خواسته‌های مردم در این زمینه پاسخ دهیم.ارسال دیدگاه