سرخط خبر

» آخرین خبر » مشهد شایسته‌ میزبانی از مسابقات آسیایی کونگ فو توآی است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۸ - ۶:۰۹

 کد خبر: 16498

مشهد شایسته‌ میزبانی از مسابقات آسیایی کونگ فو توآی است

رئیس فدراسیون کونگ‌فو گفت: مسابقات آسیای کونگ فو توآی در مشهد با میزبانی شایسته این شهر برگزار خواهد شد.   به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، رضا حیدری در حاشیه دومین مجمع عمومی فدراسیون تو آی آسیا اظهار کرد: در سال‌۲۰۱۷ مشهد به عنوان پایتخت اسلامی انتخاب شد و با […]

رئیس فدراسیون کونگ‌فو گفت: مسابقات آسیای کونگ فو توآی در مشهد با میزبانی شایسته این شهر برگزار خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، رضا حیدری در حاشیه دومین مجمع عمومی فدراسیون تو آی آسیا اظهار کرد: در سال‌۲۰۱۷ مشهد به عنوان پایتخت اسلامی انتخاب شد و با جلساتی که در وزارت ورزش داشتیم و با تاکید مقام عالی وزارت ورزش تلاش کردیم تا بتوانیم در مشهد رویدادهای بسیار بزرگی برگزار کنیم. مشهد شهر مقدس و بزرگی است که با این عنوان کشور اسلامی رویدادهای بزرگی داشته است.

وی افزود: اکنون سطح بسیار وسیعی از کشورها امده اند و استقبال کرده اند. یک سری از نمایندگان رسمی از کشورها حضور دارند که همراه با تیم‌شان هستند و یک سری اوسی ممبر هستند و انها نمایندگان کمیته المپیک آن کشور هستند که در مسابقات آسیایی شرکت می‌کنند با  همکاری مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی این رویداد در شهر مشهد با استقبال خوب دیگر کشور‌ها برگزار می‌شود.

رئیس فدراسیون کونگ‌فو در ادامه اعلام آمادگی برای حمایت تمامی کشورها در راستای ترویج رشته توآی کرد و گفت: بنیان گذار تو آی، ایران است تو آی به این معناست که دعوت می کند به تعامل و دوستی با تمام ملت ها و کشور ها به جزء رژیم اسرائیل، این برند است که کشور با این برند فعالیت می‌کند.

حیدری در ادامه متذکر شد: فعالیت خود را از سه سال پیش شروع کرده ایم و خدا راشاکر هستیم و در کنار ورزش باید فرهنگ ایرانی و اسلامی را معرفی کنیم و توآی سبک اقوام ایرانی هستند که به عنوان رزم لری و سیستان و پلوچستان و خراسان شمالی، گیلان و خطه شمال است که همراه با آن رزم ها سابقه دیرینی در تاریخ کشور دارند و به صورت آیین نامه تدوین کردیم و به کشور های متعدد آموزش دادیم و به صورت سی دی و فلش وورد و پایلوت آماده کرده‌ایم که الان ثمره ان را می بینیم.

وی در ادامه از حضور خوب بانوان در این رشته خبرداد و خاطرنشان کرد: خیلی از کشورها هم از بانوان و اقایان نماینده دارند و در این رزم ها شرکت کرده اند، متاسفانه در کشور ما فرهنگ های شرقی وارد شده است که هیچ ارتباطی با ما ندارد و ما باید با حمایت رزم ملی را در میادین بین المللی گسترش دهیم. بسیاری از کشورها برای ما رقیب محسوب می‌شوند و بسیار جدی گرفتند و در حال پیشرفت هستند و آین‌نامه ما را اموزش داده اند

 ارسال دیدگاه