سرخط خبر

» آخرین خبر » مربیان و ورزشکاران زن در توسعه اخلاق در ورزش پیشگام هستند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۱ - ۸:۳۰

 کد خبر: 15097

مربیان و ورزشکاران زن در توسعه اخلاق در ورزش پیشگام هستند

معاون فرهنگی ، آموزشی و پژوهشی وزارت ورزش و جوانان گفت: باید نقش مربیان و ورزش کاران زن در توسعه اخلاق در ورزش تبیین شود. به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، عبدالحمید احمدی شامگاه پنجشنبه در بیستمین دوره بصیرت و منش پهلوانی ویژه مربیان زن کشور که در هتل نخل […]

معاون فرهنگی ، آموزشی و پژوهشی وزارت ورزش و جوانان گفت: باید نقش مربیان و ورزش کاران زن در توسعه اخلاق در ورزش تبیین شود.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، عبدالحمید احمدی شامگاه پنجشنبه در بیستمین دوره بصیرت و منش پهلوانی ویژه مربیان زن کشور که در هتل نخل شهد برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس تحقیقات تصمیم گیری در وضعیت‌های دشوار اخلاقی برای گروههای مختلف ورزشکاران متفاوت است،  ویژگیهای فیزیکی برخی ورزشها نیز تاثیر معناداری بر تعهد اخلاقی ورزشکار دارد مثلا تنیس بازان تعهد اخلاقی بیشتری نسبت به بوکسورها دارند.

وی گفت: هر چه سن ورزشکار یا مربی بالا می رود تعهد اخلاقی اش هم کاهش پیدا کرده و احتمال ارتکاب رفتارهای پرخطر در وی افزایش می یابد.

معاون فرهنگی ، آموزشی و پژوهشی وزارت ورزش و جوانان، تصریح کرد: هرچه مربیان و ورزشکاران سابقه بیشتری برای حضور در محیط قهرمانی داشته باشند به بازی جوانمردانه توجه کمتری داشته و برعکس به برد و نتیجه گرایی بیشتر توجه می کنند .

احمدی بیان داشت: هرچه به سمت ورزش حرفه ای پیش می رویم اخلاق گرایی کمتر می شود و جا دارد مسئولان و دست اندرکاران به این مساله توجه کرده و در رفع این مساله و نجات ورزش قهرمانی بیشتر بکوشند.

وی نقش مربیان را در اعتلای ورزش بویژه بخش قهرمانی مهم خواند و گفت: با وجود مربیان تمام عیار از نظر فنی و شخصیتی می توان به رشد همه جانبه ورزش امیدوار بود و زمانی که مربی در عرصه مسائل ورزشی و اخلاقی دچار مشکل شده باشد باید نگران بود و آنجاست که ورزشکار به امر مربی دوپینگ کرده و راه ناصواب می رود .
وی همچنین خواستار استفاده از ظرفیت گسترده بسیج در ترویج فعالیتهای فرهنگی و همکاری بیشتر آن نهاد با وزارت ورزش و جوانان شد .ارسال دیدگاه