سرخط خبر

» آخرین خبر » مبارزه با مواد مخدر باید به یک فرهنگ عامه تبدیل شود

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۵:۰۸

 کد خبر: 39131

مبارزه با مواد مخدر باید به یک فرهنگ عامه تبدیل شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: باید همه دست به دست هم دهیم که بحث مبارزه با مواد مخدر را به عنوان یک فرهنگ عام و دغدغه مردمی طراحی و برنامه‌ریزی کنیم .

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، حسن جعفری ظهر امروز در نشست تخصصی کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که در خانه جوانان استان برگزار شد، اظهار کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد نقش ویژه و اساسی در حوزه ساماندهی دارند، بحث مواد مخدر بحث بسیار مهمی است که در پشت این حوزه سرویس‌های اطلاعاتی به دنبال این هستند که مواد مخدر را در جمهوری اسلامی رواج دهند چرا که می‌تواند در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی تاثیرات بسیار مخربی را بگذارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه تلاش در برون مرز رواج مواد مخدر است و وظیفه مسؤولان بسیار زیاد است، مطرح کرد: باید همه دست به دست هم دهیم که بحث مبارزه با مواد مخدر را به عنوان یک فرهنگ عام و دغدغه مردمی طراحی و برنامه‌ریزی کنیم.
وی با بیان اینکه امیدواریم روزی اعلام کنیم که جوانان ما در معرض خطر مواد مخدر نیستند، تشریح کرد: اگر مرور کنیم می‌بینیم که عامل اصلی پیروزی انقلاب جوانان بودند و در جنگ تحمیلی فرماندهان جوان، جنگ را هدایت کردند و در وضعیت فعلی نیز نیاز است جوانان حضور داشته باشند که قطعا از آنان حمایت می‌کنیم.
جعفری گفت: روش‌های گذشته ما ناکارآمد بوده و باید مورد بازنگری قرار گیرد و یکی از روش‌های موثر حضور فیزیکی جوانان در حوزه مبارزه با مواد مخدر است و حوزه فضای مجازی نیز در صورت ساماندهی قطعا تاثیرگذار خواهد بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: اگر بتوانیم مواد مخدر را به عنوان یک معضل فراگیر معرفی کنیم و همه ما در زمینه پیشگیری و مقابله و صیانت، احساس وظیفه و فعالیت کنیم موفق خواهیم بود.
وی با شرح اینکه فعالیت رسانه‌ها ناکافی است و باید به صورت هدفمند و راهبردی بحث مواد مخدر را در حوزه جوانان پیگیری کنند، ادامه داد: پیگیری حوزه زنان نیز به دلیل قوام خانواده بسیار مهم است و اگر زن در خانواده مبتلا شود، خانواده از هم می‌پاشد.
جعفری در پایان خاطرنشان کرد: کوچکترین اقدامی که در حوزه مقابله و پیشگیری صورت می‌گیرد باعث خوشحالی ما است و معتقدیم که یک معضل امنیتی، سیاسی و اجتماعی کاهش پیدا کرده است و انتظار داریم سمن‌های ما در این حوزه افزایش یابد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه