سرخط خبر

» آخرین خبر » لیگ بازی های رایانه ای در تربت حیدریه پایان یافت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ - ۱۲:۰۷

 کد خبر: 34354

لیگ بازی های رایانه ای در تربت حیدریه پایان یافت

رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه گفت: دومین دوره مسابقات لیگ بازیهای رایانه ای تربت حیدریه با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد .

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، سیدحمیدرضا امینی در این خصوص اظهار کرد: در راستای طرح خانواده فعال، تابستانی جذاب، دومین دوره مسابقات لیگ بازیهای رایانه ای تربت حیدریه در رشته pes و با هدف ترویج فرهنگ صحیح استفاده از فناوری های نوین، ساماندهی فعالیت گیم نت ها و شناسایی استعدادهای این رشته ها به مدت دو روز در این شهرستان برگزار شد.
وی با اشاره به حضور ۷۳ گیمر از ۱۰ باشگاه سطح شهرستان در این رقابت ها افزود: شرکت کنندگان در این دوره در دو مرحله مقدماتی و فینال و دو بخش انفرادی و دوبل به رقابت پرداختند .
رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه در خصوص نتایج این دوره از رقابت ها نیزبیان کرد: در مرحله فینال که به میزبانی باشگاه پارادایس برگزار شد ، ۳۲ گیمر در بخش انفرادی با یکدیگر رقابت کردند که در پایان سید محمد جواد موسوی از باشگاه پارادایس قهرمان شد و حسین قلی زاده از باشگاه هیکاپ در جای دوم قرار گرفت.
امینی با اشاره به برگزاری رقابت های دوبل برای نخستین بار در سطح تربت حیدریه عنوان کرد: در روز دوم ‌مسابقات و مرحله فینال بخش دوبل ۱۰ تیم با هم به رقابت پرداختند که در پایان باشگاه هیکاپ با ترکیب ابوالفضل محمدزاده و علی ابوترابی موفق به کسب عنوان نخست شدند و تیم دوبل باشگاه آنلاین متشکل از یوسف داورانی و میثم حسینی به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.
وی در آیین اختتامیه این مسابقات نیز ضمن اشاره به نقش ابزار نوین در ایجاد ارتباط نسل ها و رسیدن به هدف طرح ملی خانواده فعال تابستان جذاب که شعار محوری این رقابت ها بود اظهار کرد: تقویت روحیه نشاط اجتماعی یکی از بزرگترین رسالت های ورزش به ویژه در بعد همگانی است و در این مسیر نیاز به مشارکت جمعی در کلیه حوزه ها داریم.
رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه از لزوم معرفی رشته بازیهای رایانه ای در سطح جامعه به عنوان اصل مهم ترقی یاد کرد و گفت: رشته نوپا بازی های رایانه ای از پتانسیل بسیار خوبی جهت غنی سازی اوقات فراغت برخوردار است و بدون شک فعالیت سازماندهی شده باشگاه ها در این حوزه باعث رشد بیش از پیش آن خواهد شد .
گفتنی است؛ نفرات برتر این رقابت ها به منظور شرکت در مسابقات قهرمانی کشور به عضویت تیم منتخب شهرستان درآمدند.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه