سرخط خبر

» آخرین خبر » لزوم حضور بخش خصوصی در توسعه پیست‌های دوچرخه‌سواری بانوان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۱:۱۷

 کد خبر: 39409

لزوم حضور بخش خصوصی در توسعه پیست‌های دوچرخه‌سواری بانوان

معاون توسعه ورزش زنان وزیر ورزش و جوانان بر ضرورت رعایت ملاحظات فرهنگی و عرفی هر منطقه در مورد ورزش دوچرخه سواری بانوان اشاره کرد و گفت: علاوه بر این برای توسعه و راه اندازی پیست‌های دوچرخه‌سواری بانوان باید بتوان سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را وارد صحنه کرد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، مهین فرهادی‌زاد با تاکید بر اینکه ورزش بانوان همچون دوچرخه سواری اگر بدون هیچ حاشیه ای مغرضانه مطرح شود کارایی بهینه ای خواهد داشت، افزود: برای ایجاد ساختارهای مناسب در ترویج این ورزش، باید بتوان در استان های مختلف با رعایت ملاحظات فرهنگی و عرفی هر منطقه فضای حرکت و فعالیت بانوان جامعه را فراهم کرد.

وی ادامه داد: فراموش نکنیم که استان ها علاوه بر اینکه تابعی از مقررات و قوانینی که در قانون اساسی وجود دارد هستند، از عرف داخل جامعه آن منطقه هم تبعیت می کنند. بنابراین مسوولان هیئت های ورزشی استان ها با شناخت دقیقی که از عرف جامعه خود دارند و قوانین و مقرراتی که وجود دارد دقیقا می توانند همچون بسیاری از رشته های ورزشی، فضای تمرینات و فعالیت های وسیع را با هماهنگی وضعیت داخل شهری به آرامی انجام دهند.

معاون توسعه ورزش زنان وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه باید با حفظ احترام ها، مسوولیت های بخش های مختلف به خوبی شناسانده شوند، یادآور شد: با این امر فضای گسترش ورزش دوچرخه سواری برای دختران فراهم می شود.

فرهادی زاد درباره نحوه عملکرد پیست های اختصاصی برای ورزش دوچرخه سواری یا موتورسواری بانوان هم توضیح داد: توسعه و راه اندازی پیست های دوچرخه سواری بانوان نیازمند سرمایه گذاری است زیرا معتقدیم فقط داشتن پیست مهم نیست بلکه باید بتوان سرمایه گذاران بخش خصوصی را وارد صحنه کرد و با استفاده از امکانات آنان، برای توسعه پیست های اختصاصی ورزش دوچرخه سواری یا موتورسواری بانوان تدابیری اندیشید.

وی با بیان اینکه فدراسیون کارهای شایان و شایسته ای برای فرهنگ سازی دوچرخه سواری بانوان انجام داده، خاطرنشان کرد: در حال حاضر شاهد هستیم با برنامه ریزی که برای مسابقات تمرینات و اردوها صورت گرفته، دختران ما در استان های خود توانسته اند با توجه به شرایطی که مهیا شده به قهرمانی دست یابند.

منبع:ایرنا

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه