سرخط خبر

» آخرین خبر » قهرمانی کشتی‌گیر خراسانی در مسابقات کشتی آلیش بانوان کشور

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۲۱

 کد خبر: 41750

قهرمانی کشتی‌گیر خراسانی در مسابقات کشتی آلیش بانوان کشور

یک مدال طلا حاصل کار دختران آلیش‌کار خراسانی شد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، رقابت‌های قهرمان کشوری آلیش بانوان با استقبال خوب استان‌های مختلف در خانه کشتی شهید هادی مجموعه‌آزادی تهران به انجام رسید و با قهرمانی تیم مازندران پایان یافت.
دختران کشتی‌گیر بعد از ماه‌ها تعطیلی به‌دلیل شیوع کرونا، به رقابت با یکدیگر پرداختند و به‌همین‌‌خاطر استقبال خوبی نیز از مسابقات شده بود و بیش از ۲۰۰ کشتی‌گیر زن، سرپرست، مربی، داور و کادر اجرایی در تهران دور هم جمع شدند. این رقابت‌ها حکم انتخابی تیم ملی را نیز داشت و آن‌طور که اعلام شده است، تیم ملی آلیش بانوان ایران سال آینده علاوه بر حضور در تورنمنت بین‌المللی، در مسابقات آسیایی و جهانی این رشته نیز شرکت خواهد کرد.
در پایان رقابت‌ها، تیم مازندران با بیشترین مدال به قهرمانی رسید. اصفهان و توابع تهران نیز به‌ترتیب دوم و سوم شدند.

تیم خراسان رضوی نیز که در 6 وزن، 6 کشتی‌گیر داشت، فقط توانست به یک مدال دست یابد. در ۶۵کیلوگرم محدثه حسینی از تیم خراسان رضوی روی سکوی قهرمانی ایستاد. زهرا ابراهیمی از مازندران دوم شد و سما سلیمانی نیز به سکوی سومی رسید.
در‌نهایت یگانه غریب‌گشته از یزد در 55‌کیلوگرم، فاطمه فتاحی از مازندران در 60‌کیلوگرم، محدثه حسینی از خراسان رضوی در 65‌کیلوگرم، ریحانه گیلانی‌اصل از توابع تهران در 70‌‌کیلوگرم، مریم احمدی از استان فارس در 75‌کیلوگرم و هانیه عاشوری از کرمانشاه در وزن 75+ عناوین نخست اوزان شش‌گانه را به خود اختصاص دادند.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه