سرخط خبر

» آخرین خبر » قهرمانی با طعم رکورد شکنی‌/ خراسان رضوی بر بام دو و میدانی کشور ایستاد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۰ - ۹:۵۷

 کد خبر: 21230

قهرمانی با طعم رکورد شکنی‌/ خراسان رضوی بر بام دو و میدانی کشور ایستاد

مسابقات دو و میدانی قهرمانی جوانان دختر کشور شامگاه یکشنبه با قهرمانی تیم دختران خراسان رضوی به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، مسابقات دو و میدانی قهرمانی جوانان دختر کشور شامگاه یکشنبه با قهرمانی تیم دختران خراسان رضوی به پایان رسید.
این مسابقات طی دو روز در ورزشگاه انقلاب تهران برگزار شد و ۱۹۰ بانوی دونده در رشته‌های مختلف باهم به رقابت پرداختند.

پرونده این دوره از رقابت‌ها در حالی بسته شد که دختران دونده خراسانی علاوه بر کسب مقام‌های درخشان، در چند ماده دوومیدانی نیز دست به رکوردشکنی زدند و ۲ رکورد ملی را جابه‌جا کردند.

براین اساس. فائزه آشورپور با زمان ۱۵.۵۱ ثانیه رکورد جدیدی در ماده ۱۰۰ متر بامانع جوانان دختر کشور به‌ثبت رساند، رکورددار این ماده پیش از این گلابتون زارعی از کردستان با زمان ۱۵.۵۶ ثانیه بود، در ۳۰۰۰ متر نیز سمیرا خداترس دیگر ورزشکار خراسانی با ثبت رکورد ۱۱:۰۵.۸۵ دقیقه رکورد طرلان چار دودلی را شکست.

در این رقابت‌ها پس از تیم خراسان رضوی، تیم‌های تهران الف، یزد، زنجان، تهران ب و اردبیل نیز به‌ترتیب به‌عنوان‌های دوم تا ششم را به دست آوردند.

این در حالی بود که تیم خراسان رضوی در این رقابت‌ها موفق به کسب ۶ مقام قهرمانی، ۴ نایب قهرمانی و یک عنوان سومی شدند.

بر این اساس در  ۳۰۰۰ متر بامانع بهاره جهان‌تیغ، در ۸۰۰ متر و ۱۵۰۰ متر  تکتم دستاربندان ، در۳۰۰۰ متر  سمیرا خداترس، در ۴۰۰ متر لیلا جوانمردی و در ۱۰۰ متر بامانع فائزه آشورپور مقام نخست را به‌دست آوردند، همچنین در ماده پرتاب دیسک محلا محروقی، در ۱۰۰ متر فائزه آشورپور، در ۴۰۰ متر با مانع نرگس رستگار  و در ۱۵۰۰ متر سمیرا خداترس نائب قهرمان شدند.ارسال دیدگاه