سرخط خبر

» آخرین خبر » قهرمانان ورزش خراسان رضوی در شرکت‌های خصوصی استخدام می‌شوند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۰:۱۴

 کد خبر: 41338

قهرمانان ورزش خراسان رضوی در شرکت‌های خصوصی استخدام می‌شوند

مدیرکل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی از تصویب مصوبه‌ای جهت استخدام قهرمانان رشته‌های ورزشی در شرکت‌ها و کارخانه‌جات خصوصی خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، فرزاد فتاحی با اعلام این خبر اظهار کرد: قهرمانان زمانی که باید دنبال شغل باشند، تمام انرژی خود را صرف افتخار آفرینی برای کشور می‌کنند. در این راه سختی‌ها و مصدومیت‌های زیادی را تحمل می‌کنند و دوران اوج جوانی را در میادین ورزشی می‌گذرانند. اگر این وقت را برای استخدام و پیدا کردن شغلی مناسب صرف می‌کردند، می توانستند به یک شغل دائمی دست یابند. این وظیفه مسئولین است که به پاس افتخارآفرینی، شرایطی برای استخدام قهرمانان ایجاد شود. علاقه داریم قهرمانان در توسعه و تکمیل فضاهای ورزشی سرمایه‌گذاری کنند چرا که از این طریق می‌توانیم به آنان کمک بیشتری کنیم.

وی در خصوص مصوبه استخدام قهرمانان ورزشی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در جلسه شورای ورزش استان پیشنهادی مطرح شد مبنی بر این که برخی از قهرمانان که شرایط مناسبی برای اشتغال دارند به شرکت‌ها و بخش‌های خصوصی از طریق استانداری معرفی شوند. با هیات‌های ورزشی خراسان رضوی مکاتبه کرده‌ایم که اسامی افراد واجد شرایط را به ما اعلام کنند.

مدیرکل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی گفت: عده‌ای دیگر از قهرمانان واجد شرایط استخدام رسمی هستند و در مصوبه مجلس برای قهرمانان المپیک، مسابقات جهانی و آسیایی قرار می گیرند. قهرمانانی که شامل این دستورالعمل می‌شوند، توسط فدراسیون و هیات مربوطه به ما معرفی می‌شوند تا فرایند استخدام رسمی آنان را پیگیری کنیم.

فتاحی یادآور شد: در مصوبه شورای ورزش خراسان رضوی محدودیتی برای استخدام قهرمانان خراسانی قائل نشدیم. اولویت بر اساس کسب مقام‌های بین‌المللی و کشوری توسط ورزشکاران و ظرفیتی است که شرکت‌های خصوصی به ما اعلام می‌کنند.

وی گفت: جهت استخدام قهرمانان نیاز به همکاری و پیگیری معاونت امور اقتصادی استانداری داریم؛ چرا که مکاتبات فرایند استخدام ورزشکاران از طریق استانداری با کارخانجات و شرکت‌های خصوصی انجام می‌شود. ضوابط استخدامی شرکت‌های دولتی متفاوت است و این مصوبه فقط مختص شرکت‌های خصوصی است، اما این موضوع و این مصوبه در چارچوب قوانین مجلس تنظیم شده است و قهرمانان فقط از طریق هیات‌ها و فدراسیون‌های ورزشی معرفی خواهند شد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه