سرخط خبر

» آخرین خبر » فعالیت 86 درصدی سمن جوانان در مشهد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۱:۴۴

 کد خبر: 29005

فعالیت 86 درصدی سمن جوانان در مشهد

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان خراسان رضوی با اشاره به فعالیت 86 درصدی سازمان های مردم نهاد جوانان در مشهد گفت: در حال حاضر 310 پرونده تقاضای تاسیس سازمان مردم نهاد جوانان در این شهرستان در فرایندهای مختلف صدور مجوز فعالیت است که از این تعداد 43 سمن به سرانجام رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، حسن عزیزی در دیدار با رئیس اداره ورزش و جوانان مشهد اظهار کرد: بر اساس برنامه هدف گذاری شده، مشهد در افق 1400 می بایست 170 سازمان مردم نهاد جوانان داشته باشد و این در حالی است که علیرغم گذشت 2 سال از برنامه ششم شاهد تحقق 25 درصدی اهداف برنامه ای هستیم و باید تلاش بیشتری در این زمینه صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه رابطه مستقیمی در افزایش سازمان های مردم نهاد با ارتقای سرمایه های اجتماعی و جهت گیری معکوسی با کاهش آسیب های اجتماعی وجود دارد، عنوان کرد: گسترش شبکه خدمت رسانی سمن های جوانان می بایست به عنوان یک اولویت ویژه و فوری مورد توجه قرار گیرد.

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: راهبرد اصلی توسعه سمن های جوانان در مشهد بر تاثیرگذاری مثبت در چرخه بازتوانی و کاهش آسیب های اجتماعی ،ترویح نشاط و شادابی و امیدافزایی در جامعه مستقر در سکونت گاه های غیررسمی و خدمت رسانی به بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر حاشیه نشین در پهنه ها و محله های آسیب زا این شهرستان متمرکز گردیده است.

عزیزی ادامه داد:ظرفیت های خوبی در نرخ بالای مشارکت های اجتماعی و حوزه مسئولیت پذیری مدنی در بین جوانان دارد که باید آن را به بهترین نحو ممکن در قالب ساختارهای نهادمند سامان بخشید و هدایت کرد.

وی در پایان با بیان اینکه به منظور سرعت بخشی و تسهیل گری در این موضوع، تمامی اختیارات این معاونت به شهرستان تفویض می شود، نسبت به شتاب بیشتر این روند اظهار امیدواری کرد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه