سرخط خبر

» اخبار اسلایدر » صدور مجوز ۲۷۱ سمن در حال تکمیل است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۵:۵۰

 کد خبر: 18427

صدور مجوز ۲۷۱ سمن در حال تکمیل است

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی با اشاره به اینکه در سطح استان ۲۷ سمن فعال در حوزه ورزش و جوانان به ثبت رسیده است، گفت: ۲۷۱ سمن در دست اقدام است که اگر این تعداد به ثبت برسد رتبه اول کشور را در ایجاد سمن جوانان در سطح استان به دست می‌آوریم. به گزارش […]

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی با اشاره به اینکه در سطح استان ۲۷ سمن فعال در حوزه ورزش و جوانان به ثبت رسیده است، گفت: ۲۷۱ سمن در دست اقدام است که اگر این تعداد به ثبت برسد رتبه اول کشور را در ایجاد سمن جوانان در سطح استان به دست می‌آوریم.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، کوروش صبوریان اظهار کرد: با ثبت ۲۷۱ سمن دیگر در خراسان رضوی این استان در سطح کشور رتبه نخست ایجاد سازمان‌های مردم نهاد را در حوزه ورزش و جوانان کسب می کند.

وی به تشکیل و راه اندازی خانه های جوان نیز اشاره و بیان کرد: با توجه به اعتبارات امسال پنج خانه جوان در شهرهای مشهد، تربت حیدریه، نیشابور و قوچان راه اندازی می شود. این اقدام سال آتی در دیگر شهرستانها نیز صورت می گیرد ولی ابتدا باید زمین آن توسط اداره مسکن و شهرسازی تحویل اداره ورزش و جوانان شود تا بتوان پروژه را اجرا کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی ادامه داد: خانه های جوان تنها مراکزی برای تعاملات، تبادل نظر، همفکری و وحدت رویه در مسائل کاری نیستند بلکه دولت با راه اندازی خانه های جوان امید می‌دهد لذا مرکزی برای جمع شدن جوانان و تبادل نظر آنها ساخته می شود.

وی همچنین به رشد چهار برابری اعتبارات حوزه ورزش و جوانان در دولت تدبیر و امید اشاره و بیان کرد: این امر نشانگر توجه دولت به این حوزه است و اگر تا پایان فعالیت دولت دوازدهم به همین منوال حرکت کنیم امیدوار به حل مشکلات هستیم.
صبوریان در ادامه به بهره برداری طرح‌های ورزشی در دهه فجر امسال اشاره و بیان کرد: امروز چند پروژه ورزشی در شهرهای انابد و بجستان افتتاح شد و چندین پروژه دیگر نیز آماده بهره برداری است ولی به دلیل وصل نبودن انشعابات افتتاح نشدند.

وی افزود: ۹۲۱ برنامه ورزشی در حوزه های مختلف و ۲۵۱ برنامه در حوزه جوانان در بخش‌های فرهنگی و ورزشی همزمان با دهه فجر در سطح خراسان رضوی برگزار می‌شود که هدف آنها ایجاد احساس نشاط، امید و تلاش است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی همچنین گفت: ۱۳۰ پروژه نیمه تمام حوزه ورزش و جوانان در سطح استان وجود دارد که بودجه تکمیل آنها از محل اخذ مالیات بر ارزش افزوده تامین می‌شود. سهم استان از این محل ۳۷۰ میلیارد ریال است؛ ۵۰ میلیارد ریال از این مبلغ در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرد، ۷۰ میلیارد ریال در حوزه جوانان هزینه می شود و بقیه آن در حوزه ورزش برای تکمیل پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد.ارسال دیدگاه