سرخط خبر

» آخرین خبر » فضای ورزش استان آرام شده است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ - ۱۴:۰۶

 کد خبر: 31513

فضای ورزش استان آرام شده است

مدیر کل ورزش وجوانان خراسان رضوی گفت: در بررسی‌هایی که در این مدت داشتیم بسیاری از مشکلات هیئت‌ها و باشگاه‌ها را با کمک مسئولان استانی حل و فصل کردیم تا آرامشی بر ورزش استان حکم فرما شود.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی به نقل از شهرآرا،

فضای ورزش استان آرام شده است

ورزش خراسان رضوی جایگاه رفیعی در کشور دارد اما الان در آن جایگاهی که باید باشد نیست و در خیلی از رشته‌های ورزشی به حق و حقوق خود نرسیده است. در بررسی‌هایی که در این مدت داشتیم بسیاری از مشکلات هیئت‌ها و باشگاه‌ها را با کمک شهرداری و شورای شهر و مسئولان استانی حل و فصل کردیم تا آرامشی بر ورزش استان حکم فرما شود. گزارش‌های خوبی از استان به وزارت رفته، عملکرد بهتری صورت گرفته و آرامش خوبی به ورزش بازگشته است که ما هم ریال به ریالش را حساب کردیم.

 

مهم‌ترین برنامه سال 98 المپیک است

مهم‌ترین برنامه ما در سال 98 بحث المپیک 2020 است. بررسی کارشناسان ما نشان می‌دهد ‌ما حدود 27 نفر شانس المپیک و پاراالمپیک در اختیار داریم که باید خوب مدیریت شوند. در بین این 27 نفر، 16 نفر برای پاراالمپیک شناسایی شدند و 11 نفر برای المپیک که از این میان یک نفر خانم در المپیک و 4 نفر خانم در پاراالمپیک هستند.

 

شانس‌های مدال حقوق می‌گیرند

با هیئت‌ها هماهنگ کردیم که از اردیبهشت‌ماه به ورزشکاران ماهی یک میلیون تومان حقوق بدهیم تا انگیزه بیشتری داشته باشند و در مسابقات انتخابی شرکت کنند. بعد از انتخاب هم حقوق و مزایای آن‌ها بیشتر می‌شود. حتی حقوق این ورزشکاران را تا شهریور به حساب هیئت‌ها واریز کرده‌ایم و هیئت‌ها دغدغه این را هم ندارند. اگر ورزشکار به همراهی بیشتر نیز نیاز داشته باشند، بعد از بررسی اقدام می‌کنیم. مثلا برای تفتیان به صورت ویژه وارد شدیم و 20 میلیون تومان هم دادیم که یک ماه در فرانسه اردو بزند.

 

100 میلیون هزینه میزبانی می‌کردند

یکی از ایرادهایی که در کار وجود داشت‌‌ توزیع نامناسب منابع مالی بود. بسیاری از هیئت‌های ورزشی ما منابع خود را بدون برنامه دریافت کرده بودند و براساس فعالیت نبود. به طور مثال، رسم شده بود ‌هیئت‌ها مسابقات قهرمانی کشور برگزار کنند و همه را به هتل ببرند. این باعث می‌شد بعد از مسابقات 80 تا 100 میلیون روی دست هیئت بماند و به دنبال پولشان بیایند.

اعتبارات در جای خودش هزینه می‌شود

قول می‌دهیم در سال 98 اعتبارات صددرصد در جایگاه خود هزینه شو‌د. هیئت‌ها نیز برنامه‌های خود را اعلام کنند. قطعا اداره‌کل سهم خود را پرداخت خواهد کرد و در مقابل پولی که می‌دهیم از آن‌ها کار و گزارش می‌خواهیم. در ابتدا این موضوع کار را سخت می‌کند اما اگر پیاده شود و جا بیفتد، روال درستی تا پایان شکل می‌گیرد. هیئت‌ها ‌نیز از این روند استقبال می‌کنند. شاید برخی هیئت‌ها اعتبارات ویژه‌ای می‌گرفتند که حالا کمتر می‌شود ولی همان هیئت‌ها هم اعتقاد دارند که به صورت درست و شفاف هزینه می‌شود. در واقع، می‌خواهیم همه‌چیز شفاف باشد و دلیلی ندارد چیزی را مخفی کنیم.

 

تغییرات داشته‌ایم

درحالی که فکر می‌کنند تغییری نداده‌ایم، معاون جوانان، رئیس امور اداری، رئیس امور باشگاه‌ها، رئیس رفاهی، رئیس مجموعه تختی و مدیران 3 شهرستان را تغییر داده‌ایم. در قسمت‌هایی که نیاز بود به صورت اورژانسی تغییر صورت گیرد و امکانش بود این کار را انجام دادیم. در آینده نزدیک نیز تغییراتی صورت می‌گیرد. البته اینکه انتظار داشته باشند با حضور یک مدیر جدید همه نیروها عوض شوند، درست نیست بلکه باید توانمندی نیروهای خود را بشناسیم. اعتقادم این است که نیروهای اداره‌کل توانمند هستند و سوابق و دانش خوبی دارند ولی برای اینکه از این افراد در جایگاه بهتر استفاده کنیم به زمان نیاز داشتیم.

جابه‌جایی‌ها در پیش است

ممکن است در تمام قسمت‌ها جابه‌جایی داشته باشیم. البته این در صورتی است که به نیرویی بهتر از این‌ها برسیم. منتظر جلسه‌ای با دستگاه‌های نظارتی هستیم تا شفاف بگویند وضعیت نیروهای ما به چه شکل است. این را بگویم که نیروهای ما مشکلی ندارند و کسی نگفته است تغییر کنند یا اگر کسی تغییر کرد این برداشت شود که حتما مشکلی داشته است. می‌خواهیم بدانیم اگر ما دست گذاشتیم روی شخصی تا تغییر دهیم، از نظر قانونی مشکلی نداشته باشد. اولویت ما بچه‌های استان است.

 

حل مشکل پدیده سخت بود

جمع کردن کار پدیده آسان نبود و اگر ما هماهنگی خوبی بین اداره‌کل، هیئت و مسئولان ایجاد نمی‌کردیم، کار درست پیش نمی‌رفت. روزهای نخست، برای همین، تیم پدیده که آقای گل‌‌محمدی تصمیم داشت کناره‌گیری کند، کار بزرگی انجام دادیم. حتی استان مجبور شد ‌تیم را به همیاری شهرداری بدهد اما این کار قانونی نبود و ممکن بود مشکلات زیادی صورت بگیرد. تیم در آن زمان حدود 17 میلیارد بدهی داشت. تیم پیام هم مشکلات خود‌ را داشت. کسی فکرش را نمی‌کرد و ‌قرار نبود شهرداری چنین کمکی کند اما جلساتی صورت گرفت و علاقه مردم و حمایت شهرداری باعث شد ‌تیم در لیگ حاضر شود و نتایج خوبی کسب کند.

 

برگزاری مجامع سرعت می‌گیرند

برگزاری مجامع انتخاب رئیس 18 هیئت در دستور کار است و جلسات آن برگزار خواهد شد. با قدرت می‌گویم اگر مجمعی تأخیر داشته و برگزار نشده، هیچ مشکلی از سوی اداره‌کل نبوده است. تا روند ثبت نام صورت بگیرد و جواب استعلام‌ها بیاید، 4 ماه طول می‌کشد. البته می‌توانیم بعد از 2 ماه، طبق قانون، خودمان مجمع را بدون رسیدن جواب استعلام برگزار کنیم، کاری که به طور مثال در هیئت وزنه‌برداری انجام شد. در هیئت فوتبال هم وقتی جواب استعلام‌ها دیر شد، خودمان تأیید کردیم ولی هفته بعد جواب استعلام آمد. هم‌اکنون با چند هیئت همین مشکل را داریم. فدراسیون می‌گوید زمان سرپرست تمام شده است و شما سریع تأیید کنید تا مجمع برگزار شود، اما واقعیت این است که نمی‌خواهیم در مقابل دستگاه‌های نظارتی قرار بگیریم. دوست داریم کار با تعامل و هماهنگی صورت بگیرد. تعداد استعلام‌های ما در همه زمینه‌ها بسیار زیاد است. کار دستگاه‌ هم سخت شده است و به زمان کافی نیاز دارد. اما از حراست وزارت استعلام گرفتیم که دیر جواب‌گرفتن‌ها به مشکلی برای ما تبدیل شده است. آن‌ها نیز پاسخ دادند که به حراست استان اعلام خواهند کرد تا کارها از مجرای اداره‌کل دنبال شود. تا ‌الان دستگاه‌های نظارتی کمک‌های زیادی کرده‌اند و قطعا مجامع از هفته آینده شروع می‌شوند.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه