سرخط خبر

» آخرین خبر » فضای مجازی،بهترین بستر برای کارآفرینی و اشتغال زایی جوانان است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ - ۸:۵۵

 کد خبر: 16177

فضای مجازی،بهترین بستر برای کارآفرینی و اشتغال زایی جوانان است

مدرس کارگاه کارآفرینی سایبری با بیان این مطلب،خاطرنشان کرد:راه اندازی کسب و کارهای خرد در بستر شبکه اینترنت و فضای دیجیتال بواسطه فرصت های بی شمار آن ،می تواند انقلابی را را بدست جوانان در عرصه ی کارآفرینی ایجاد کند. به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان، هانیه نهرین، ضرورت پرورش ایده و […]

مدرس کارگاه کارآفرینی سایبری با بیان این مطلب،خاطرنشان کرد:راه اندازی کسب و کارهای خرد در بستر شبکه اینترنت و فضای دیجیتال بواسطه فرصت های بی شمار آن ،می تواند انقلابی را را بدست جوانان در عرصه ی کارآفرینی ایجاد کند.
به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان، هانیه نهرین، ضرورت پرورش ایده و تفکر خلاق به عنوان هسته ی اصلی تشکیل دهنده خلاقیت که با کسب دانش،مهارت و تمرین بدست می آید را ضرورتی اجتناب ناپذیر در راستای توانمندسازی جوانان دانست و بیان داشت:استارتاپ ها،نقطه ی آغازین برای کارآفرینی در حوزه ی فضای مجازی هستند.
عضو سمن خلاق اندیشان جوان با تشریح نحوه تهیه یک مدل بوم کسب و کار ،اظهار داشت:باید این بوم دایما به روز و کارآمد شود و در این مسیر،تمرین و کسب مهارت بیشتر و بهره گیری و مشورت با افراد مجرب می تواند بسیار تعیین کننده و مهم تلقی شود.
وی سوق دادن جوانان و توانمندسازی آنان برای راه اندازی کسب و کارهای جدید در عرصه ی فن آوری اطلاعات و ارتباطات و در بستر شبکه های دیجیتال بلحاظ جذابیت های زیاد،مشتریان فراوان و سرمایه گذاری اندک و زودبازده بودن در مقایسه با کسب و کارهای سنتی در فضای واقعی را یکی از رسالت های مهم مسوولان در این برهه حساس کنونی توصیف و خاطرنشان کرد: توسعه ی فضای تجارت الکترونیک و کسب و کارهای فضای مجازی،بستر مناسبی برای اشتغالزایی و گسترش کارآفرینی در بین جوانان است.
مدرس سواد رسانه ای در یک دسته بندی از انواع کارآفرینی به« منبع محور»،«کارآیی محور» و «ایده محور»،اصالت را به مقوله کارآفرینی مبتنی بر ایده محوری داد و تصریح کرد:بایستی اصل بنیادین کارآفرینی یعنی ایده پردازی مورد توجه و عنایت بیشتری قرار گیرد.ارسال دیدگاه