سرخط خبر

» آخرین خبر » فرهادی زاد: خراسان رضوی جزو استان‌های توانمند در ورزش کشور است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۸ - ۱۷:۴۱

 کد خبر: 34455

فرهادی زاد: خراسان رضوی جزو استان‌های توانمند در ورزش کشور است

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: خراسان رضوی جزو استان‌های توانمند در ورزش کشور است.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، مهین فرهادی زاد در نشست هم اندیشی نواب رئیس بانوان هیئت های ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی کشور که با حضور جعفری، رئیس این فدراسیون و فتاحی، مدیر کل ورزش و جوانان استان برگزار شد، اظهار کرد: از زحمات خراسان رضوی بابت میزبانی این همایش و فعالیت های گسترده شان در حوزه ورزش روستایی تشکر می‌کنم.
وی بیان کرد: ورزش بانوان کشور از بعد از انقلاب اسلامی روز به روز گسترده شد و ضمن شکل گیری فضای مناسب تر، پیشرفت شایانی کرد.
معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: ورزش در حوزه بانوان به اندازه ای پیشرفت کرد که امروز، شاهد حضور بانوان کشورمان از 42 فدراسیون ورزشی در عرصه های بین المللی هستیم.
فرهادی زاد با بیان اینکه فعالیت های زیادی برای ورزش بانوان انجام شده است، عنوان کرد: اگر در این نشست 31 نفر از نواب رییس بانوان گرد هم آمده اند، آن هم برای فدارسیونی که مسابقات برون مرزی خاصی ندارد، بیانگر علاقه مندی شکل گرفته در بین بانوان برای حضور در ورزش کشور می‌باشد.
وی تصریح کرد: از گذشته های دور، ورزش با همین بازی های بومی محلی شکل گرفته و این بازی ها برخواسته از فرهنگ آن قوم یا ملت بوده است، همچنین زمانی که به سراغ این بازی ها می‌رویم، تاریخ یک ملت نماینگر می‌شود.
معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: به عنوان مثال در کشوری که جنگاوری زیادی بوده است، رشته هایی مانند سوارکاری و تیراندازی به صورت شاخص دیده می‌شود.
فرهادی زاد با اشاره به اینکه در بخش ورزش روستایی، بدهکاری زیادی به روستاییان داریم، گفت: اینکه هزار و 100 بازی در کشور جمع آوری شده و در کنار یکدیگر قرار گرفته است، کار بسیار ارزنده ای است که می‌تواند در رشد این بازی ها نیز موثر واقع شود.
وی اظهار کرد: بسیاری از این بازی های بومی محلی نیاز به زیر ساخت خاصی ندارند و به راحتی و با کمترین هزینه می‌توان آن ها را انجام داد، که این موضوع ارزش بیشتری را به این رشته ها می‌دهد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه