سرخط خبر

» آخرین خبر » فتاحی: به باشگاه‌هایی ورزشی که بیمه تأمین اجتماعی ندارند تسهیلات اعطا خواهد شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۱:۱۰

 کد خبر: 38536

فتاحی: به باشگاه‌هایی ورزشی که بیمه تأمین اجتماعی ندارند تسهیلات اعطا خواهد شد

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت:به باشگاه‌هایی ورزشی که بیمه تأمین اجتماعی ندارند تسهیلات اعطا خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، فرزاد فتاحی درباره تکلیف اعطای وام به باشگاه‌هایی که لیست بیمه ندارند اظهار کرد: ۹۰ درصد باشگاه‌های کشور در چنین شرایطی قرار دارند. خوشبختانه با پیگیری‌های وزیر ورزش و جوانان، در هیات دولت مصوب شد ، تسهیلات به باشگاه‌های فاقد بیمه تامین اجتماعی نیز اعطا شود که مصوبه آن به تازگی به اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه برای هر نفر مشمول بیمه، مبلغ ۱۶ میلیون پرداخت می‌شود، باشگاه‌ها نیز مبالغ مختلفی دریافت کرده‌اند.در  یکی از باشگاه‌ها مشهد، ۶ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند و باشگاهی هم بوده که تنها ۱۶ میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده است. مقدمات اعطای وام به باشگاه‌های بدون بیمه نیز از هفته آینده آغاز می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی در خصوص پرداخت تسهیلات به مربیان بیان کرد: نخست اینکه باشگاه‌ها می‌توانند با همین تسهیلات به مربیان خود حقوق پرداخت کنند اما در قدم دوم اسامی مربیان را هم برای دریافت تسهیلات ارائه کرده‌ایم. باشگاه‌ها برای اخذ یا تمدید مجوز، تعداد و اسامی مربیان را اعلام می‌کنند و لیست مربیان را داریم.

فتاحی در خصوص اینکه از مربیان حق‌الزحمه‌ای اطلاعات دقیقی موجود نیست، اظهار کرد: یکی از ایرادات ما در باشگاه‌داری همین است که مربیان یا کارکنان آن به طور کامل ثبت و بیمه نمی‌شوند. کرونا باعث شد در این زمینه تلنگری به این وضعیت وارد شود.

وی درباره افزایش اجاره‌بهای زمین‌های ورزشی تحت مالکیت اداره کل ورزش و جوانان استان بیان کرد: طبق تصمیم کمیته نرخ‌گذاری ۱۵ درصد افزایش نرخ اجاره خواهیم ‌داشت اما در عمل فکر نمی‌کنم این نرخ‌گذاری به طور کامل انجام شود چون باشگاه‌ها هنوز توان مناسبی ندارند.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه