سرخط خبر

» آخرین خبر » عزیزی: کمیته تخصصی فرهنگی و تربیتی؛ قلب تپنده ستاد ساماندهی امور جوانان است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۰:۱۷

 کد خبر: 29961

عزیزی: کمیته تخصصی فرهنگی و تربیتی؛ قلب تپنده ستاد ساماندهی امور جوانان است

مسئول پیگیری دبیرخانه ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان رضوی در جلسه کمیته تخصصی این ستاد گفت: این کمیته تخصصی ۲ راهبرد اصلی ستاد، در تعمیق بخشی به هویت دینی، ملی و انقلابی جوانان و همچنین غنی سازی اوقات فراغت با ترویج نشاط و شادابی در جامعه جوان را بر عهده دارد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، حسن عزیزی در آخرین نشست این کمیته که در محل اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد،اظهار کرد: این کمیته وظیفه ساماندهی، ارائه طرح و برنامه و ایده پردازی را با بهره گیری از خردجمعی، تجربه گردانی با کاربست رویکردهای علمی و تخصصی و عالمانه بر عهده دارد.

وی عنوان کرد: در رویکردهای جدید و به منظور تقویت بدنه دبیرخانه ستاد و کمیته های تخصصی ذیل آن، اقدام به تهیه تقویم بودجه بندی موضوعی جلسات را با احصای اولویت مبتنی بر تحلیل به روز نگرش ها، باورها و ارزش های جوانان استان در دو حوزه ی ایجابی و سلبی با ارتقای سلامت و سرمایه های اجتماعی و کنترل و کاهش آسیب‌های فرهنگی کرده ایم.

سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل ورزش استان بیان ادامه داد: بر این اساس، کاهش خشونت، توسعه نشاط و شادابی با غنی سازی اوقات فراغت جوانان، تقویت روحیه خلاقیت و ابتکار، ساماندهی و مدیریت فضای مجازی، کاهش گسست های بین نسلی و تقویت تعاملات گرم در بازمهندسی مناسبات خانواده و جوانان را به عنوان محورهای اصلی کمیته در بخش نرم دنبال می کنیم.

در این جلسه، براتعلی منصوریان، معاون پژوهشی و فرهنگی مدیرکل آموزش و پرورش استان با ارائه گزارشی از کمیت و‌ کیفیت جلسات برگزار شده کمیته در سال ۹7، تولید محتوا و هم افزایی در اجرای طرح ها و برنامه ها با نگاهی استانی و همه جانبه را در زمره فعالیت های کلیدی این کمیته قلمداد کرد .

در این جلسه، گزارش اقدامات و فعالیت های طرح کنترل و کاهش پرخاشگری در مدارس استان، دیدگاه های اعضا پیرامون اولویت ها و سرفصل های کاری سال ۹8 مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گفتنی است؛ در پایان این جلسه از پژوهشگران برتر و عوامل اجرایی دبیرخانه از سوی ستاد ساماندهی امور جوانان استان تجلیل شد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه