سرخط خبر

» آخرین خبر » صالحی: ورزش مهم‌ترین راه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی است/ برگزاری المپیادهای ورزشی برای بهبود یافتگان از اعتیاد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۴:۱۲

 کد خبر: 37342

صالحی: ورزش مهم‌ترین راه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی است/ برگزاری المپیادهای ورزشی برای بهبود یافتگان از اعتیاد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی از برگزاری المپیادهای ورزشی برای بهبود یافتگان از اعتیاد خبر داد و گفت: در مرحله اول در سطح ۳۳محله شهر مشهد و ۱۱مرکز بهبود یافتگان اعتیاد المپیادهای ورزشی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، محمدحسین صالحی درخصوص آسیب‌های اجتماعی گفت: اعتیاد به عنوان اولویت آسیب‌های اجتماعی کشور مطرح شده و خود آن نیز منشأ خیلی از آسیب‌های دیگر است که برای کنترل این موضوع باید دستگاه‌های متولی به ویژه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که وظیفه هماهنگی بین دستگاه‌های متولی در حوزه پیشگیری مبارزه با مواد مخدر را دارند برنامه‌ریزی داشته باشند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی ادامه داد: لازم است علاوه بر اطلاع رسانی جهت افزایش اطلاعات مردم به ویژه قشر جوان نسبت به مضررات مواد مخدر همچنین آموزش‌های پیش گیری کننده از اعتیاد مانند سبک زندگی فضای مناسب را برای تخلیه انرژی جوانان فراهم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در این حوزه در دوماه اخیر اتفاقات خوبی رقم خورده که مهم ترین آن اجرای تفاهم نامه‌ای با اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی و دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری جهت تجهیز خانه‌های ورزش روستایی که اساس آن در دهه مبارک فجر ۱۰۰خانه ورزش روستایی تججهیز و به بهره برداری رسید.

صالحی از اجرای تفاهم نامه‌ای دیگر با اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی خبرداد و افزود: در کنار این موضوع تفاهم نامه‌ای دیگر با این اداره منعقد کردیم که در مرحله اول در سطح ۳۳محله شهر مشهد و ۱۱مرکز بهبود یافتگان اعتیاد المپیادهای ورزشی برگزار شد، اختتامیه این مسابقات در اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی با تاکید براینکه این موضوع باید تداوم داشته باشد تصریح کرد: ما اگر قرار است بگوییم جوان به سمت اعتیاد نرود حتما باید فضاهای تفریحی، ورزشی و فرهنگی ایجاد کنیم تا در این فضاهای مثبت انرژی‌شان تخلیه شود و به سمت اعتیاد نروند در این باره جلسه ای با مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی برگزار کردیم که همانند گذشته همکاری خوبی با ما داشتند و قرار بر این شد که برنامه مستمری برای سال ۹۹داشته باشیم تا المپیادهای ورزشی هر هفته در محله های مختلف و جشنواره فرهنگی ورزشی برگزار و مقرر شد اختتامیه این مسابقات ۵تیر ماه سال 99 اجرا شود.

صالحی عنوان کرد: یکی از سیاست‌های اصلی ما در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخر خراسان رضوی توسعه فضای ورزشی با هدف توسعه نشاط اجتماعی است، اگر فضای سالم افزایش یابد میزان گرایش جوانان تباهی کمتر می‎‌شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی تاکید کرد: در برنامه ششم توسعه باید ۲۵ درصد کاهش شیوع اعتیاد داشته باشیم این امر تحقق پیدا نخواهد کرد مگر اقدامات ریشه ای و جشنواره های فرهنگی ورزشی برگزار شود.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه