سرخط خبر

» آخرین خبر » «شاهین » شکارچی طلا

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ - ۱۰:۵۱

 کد خبر: 26696

«شاهین » شکارچی طلا

شناگر مشهدی در مسابقات پاراآسیایی همچنان می‌تازد و با کسب مدال سوم در کسب مدال طلا هت‌تریک کرد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی به نقل از رونامه شهرآرا، روز گذشته شاهین ایزدیار در مسابقات پاراآسیایی2018 جاکارتا که در رشته شنا ماده ۲۰۰ متر مختلط کلاس SM10 همراه با شناگرانی از کره‌شمالی، مالزی، قزاقستان و هند به آب پریده بود، درنهایت توانست طلای دیگری برای ایران به دست بیاورد. شاهین در 2 روز گذشته 2 مدال طلا در رشته شنا برای ایران کسب کرده بود و این‌بار در ۲۰۰ متر، توانست چهارمین مدال مشهدی‌ها را در بازی‌های پاراآسیایی 2018 کسب کند. اما ایزدیار کار بزرگی را در جاکارتا آغاز کرده و در حال عملی‌کردن وعده‌اش برای کسب 6 مدال است. ایزدیار پس از اینکه توانست در 100 متر پروانه ماده غیرتخصصی خود مدال طلا بگیرد، مدالش را به مربی خود مهدی ضیایی تقدیم کرد و نوید کسب 5 مدال دیگر را داد که تاکنون 2 طلا را کسب کرده و امروز چهارشنبه برای کسب چهارمین طلا به آب خواهد زد. همه این‌ها درحالی است که ایزدیار 4 سال گذشته در بازی‌های پاراآسیایی2014 اینچئون هم پرمدال بود، اما با 4 نقره و یک برنز در کسب مدال طلا ناکام مانده بود. ایزدیار هنوز هم در 4 ماده دیگر به رقابت خواهد پرداخت و می‌تواند باز‌هم با مدال‌های خود افتخارآفرینی کند.

 برای 4 طلای دیگر هم برنامه دارم

شاهین ایزدیار درحالی در بازی‌های پاراآسیایی می‌درخشد که از روز اول این بازی‌ها هم مبتلا به سرماخوردگی شده است و می‌گوید که این موضوع مانع ارتقای رکورد‌هایش شده است. شاهین ایزدیار بعد از تصاحب سومین گردن‌آویز طلا در بازی‌های پاراآسیایی گفت: «خدا را شکر در سومین روز از سومین دوره پاراآسیایی سومین مدال را در کلاس SM10 به دست آوردم. هنوز ۴ ماده دیگر برایم باقی مانده است که فردا 2ماده و در روزهای دیگر نیز 2 ماده بعدی را پشت‌سر می‌گذارم. ان‌شاءا… در تمام مسابقات بتوانم با کسب مدال طلا، دل مردم کشورم را شاد کنم. ایزدیار که حالا دیگر ستاره پرنور کاروان ایران با کسب 3 مدال طلا به حساب می‌آید، تأکید کرد: درحال‌حاضر رقیب قزاقستانی من در هر 3ماده، پس از من مدال نقره را کسب کرده و این موضوع قابل پیش‌بینی است که حریفان دیگر از من بدشان بیاید؛ چون مثل یک گربه سیاه برایشان شده‌ام، اما تخصص آن شناگر قزاق در ۴۰۰ متر آزاد است؛ زیرا رکورد بهتری نسبت به من دارد. البته برای او نقشه دیگری دارم و می‌خواهم در همان ماده نیز این شناگر را شکست دهم و باز هم مدال طلا بگیرم. شاهین درباره بیماری‌اش بیان کرد: «سرماخوردگی من از روز اول تابه‌حال اذیتم کرده است و نمی‌گذارد رکوردهای جدیدی بزنم. می‌خواستم همه رکوردها را جابه‌جا کنم، ولی به‌خاطر سرماخوردگی، عملکردم با اختلال همراه شده است، با‌این‌حال فقط یک‌صدم ثانیه بالاتر از رکوردم شنا کردم و مهم‌تر از آن، توانستم مدال طلا کسب کنم. روز‌به‌روز بهتر شده‌ام، به‌ویژه اینکه سینوزیت دارم، ولی به‌خاطر مسابقات، نمی‌توانم آنتی‌بیوتیک مصرف کنم و مجبورم با همین دردی که دارم، بسازم! ایزدیار گفت: در 2 روز گذشته، 2 مدال طلایم را به 2 مربی خود تقدیم کردم. می‌خواهم بگویم در این سال‌ها، مربیان زیادی برای پیشرفت من زحمت کشیده‌اند، اما این طلا را به صابر مهری، دکتر روان‌شناس خودم، تقدیم می‌کنم که خیلی کمک کرد به این نقطه برسم. وی درباره کسب اولین مدالش و شرایطش پیش از آغاز مسابقات عنوان کرد: ۲ شب از استرس نخوابیده بودم، چون نمی‌دانستم در این ماده طلا می‌گیرم یا نه. خدارا‌شکر با طلا استارت کار خودم را زدم، امیدوارم بتوانم تعداد مدال‌های طلایم را به ۶ برسانم و رنکینگ کاروان ایران را نیز ارتقا دهیم و جای کره را در جدول رده‌بندی نهایی بگیریم. ایزدیار ادامه داد: روی کاغذ شانس مدال طلا بودم، اما با توجه به شرایط آب‌وهوایی ۲ روز بود که سرما خورده بودم، به‌همین‌دلیل نتوانستم رکورد خودم را بزنم، اما خداراشکر که طلا گرفتم. کسب اولین طلای کاروان و آن هم در اولین رقابتم به من اعتماد‌به‌نفس مضاعفی برای سایر ماده‌ها داد.

 شاهین هنوز هم مدعی اصلی 3 طلای دیگر است

سرمربی مشهدی تیم ملی شنای جانبازان و معلولان و مربی ایزدیار درباره درخشش او در جاکارتا اظهار کرد: شاهین در 3 ماده تاکنون رقابت کرده و با اینکه با سرماخوردگی دست‌وپنجه نرم می‌کند و مسابقات هر روز پشت‌سرهم برگزار می‌شود، واقعا با عزم و اراده‌ای خوب موفق به افتخارآفرینی شده است. مهدی ضیایی گفت: شاهین باید امروز در 2 ماده دیگر به رقابت بپردازد؛ 100 متر آزاد و 50 متر قورباغه هم به رقابت بپردازد و با توجه به پیش‌بینی‌هایی که داریم، شانس زیادی برای کسب 2 طلای امروز را دارد. همچنین او باید فردا پنجشنبه در 400 متر آزاد و روز جمعه هم باید در 100 متر کرال‌پشت رقابت کند. ضیایی خاطرنشان کرد: ایزدیار در 100 متر کرال پشت رکورددار آسیاست و به‌تازگی هم این رکورد را به دست آورده، بنابراین او مدعی اصلی کسب مدال طلا در این ماده است. وی بیان کرد: مهم‌ترین دغدغه ما بحث سرماخوردگی شاهین است. آب‌وهوا اینجا شرایط خاصی دارد. متأسفانه خیلی از ورزشکاران درگیر این موضوع شده‌اند. ضیایی خاطرنشان کرد: از مدت‌ها قبل آماده این بازی‌ها بودیم و برنامه‌ریزی داشتیم. شاهین 8 سال است که در مشهد با من تمرین می‌کند و از ابتدا هدف‌های بزرگی داشتیم. پیشرفت و موفقیت شاهین حاصل یک کار تیمی در مشهد است. امیرعلی سعادتمند، مربی بدن‌ساز اوست و افراد دیگری که در بخش‌های مختلف ما را همراهی کرده‌اند. مربی مشهدی تیم ملی شنای جانبازان و معلولین ادامه داد: خوشبختانه پیش از این مسابقات ما یک اردوی خیلی خوب به‌مدت 15 روز در کشور مجارستان داشتیم که تأثیر بسیار خوبی بر آمادگی شاهین داشت. همچنین در مشهد هم حمایت‌های خوبی با توجه آقای رضایی، سرپرست کاروان ایران و سرپرست هیئت جانبازان و معلولین خراسان رضوی شکل گرفت و ما استخر مخصوصی برای تمرین شاهین در مشهد داشتیم. وی در پایان خاطرنشان کرد: مجموع یک روند آماده‌سازی خوب به ما کمک کرد تا وضعیت خوبی داشته باشیم و باید خدا را شکر کنم که شاهین هم با استفاده از این فرصت توانست به‌خوبی بدرخشد و با توجه به شرایط فعلی می‌تواند تاریخ‌سازی کند

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه