سرخط خبر

» آخرین خبر » سومی پاروزن مشهدی در مسابقات کانوپولو کاپ آسیا

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ - ۱۰:۰۶

 کد خبر: 35585

سومی پاروزن مشهدی در مسابقات کانوپولو کاپ آسیا

تیم ملی کانوپولوی بانوان ایران با حضور پاروزن مشهدی خود در مسابقات کاپ آسیا به عنوان سومی دست یافت.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش  و جوانان خراسان رضوی، مسابقات کاپ آسیایی کانوپولو مردان و زنان به میزبانی شانگ‌های چین طی روز‌های دوم تا پنجم آبان‌ماه پیگیری شد که در بخش بانوان ۶ تیم ایران، چین، ژاپن، سنگاپور، هنگ‌کنگ و چین‌تایپه حضور داشتند و مقابل هم به میدان رفتند که این‌بار دست دختران پاروزن ایرانی از صید مدال طلا خالی ماند و به‌عنوان سومی رضایت دادند. تیم ملی مردان نیز موفق شد عنوان نایب‌قهرمانی آسیا را کسب کند.
در ترکیب شش‌نفره تیم ملی بانوان، مهلا عاطفه‌دار، ورزشکار مشهدی، حضور دارد که سابقه ۶ سال حضور در این رشته و سپس پوشیدن لباس تیم ملی را نیز در کارنامه دارد.
مهلا عاطفه‌دار درباره نتایج به‌دست‌آمده توسط تیم ایران در این مسابقات گفت: رقابت‌های بانوان در یک گروه پیگیری شد و قرار شد ۴ تیم نخست به مرحله نیمه‌نهایی صعود و برای کسب سکو رقابت کنند. ما در اولین دیدار به‌مصاف تیم مدعی چین‌تایپه رفتیم که با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب شدیم. در بازی بعدی برابر هنگ‌کنگ به میدان رفتیم که به پیروزی رسیدیم. در سومین دیدار باوجود عملکرد خیلی خوب، اما نتوانستیم برابر مدعی قهرمانی به پیروزی برسیم و شکست خوردیم.
او ادامه داد: در ادامه رقابت‌ها، اما نتایج خوبی توسط تیم ملی بانوان ایران کسب شد. تیم چین را ۷ بر ۲ شکست دادیم و با پیروزی ۳ بر ۱ برابر ژاپن، راهی مرحله نیمه‌نهایی شدیم. در نیمه‌نهایی بازهم به حریف همیشگی خود یعنی چین‌تایپه برخورد کردیم و این‌بار به‌دنبال غلبه بر این حریف قدرتمند بودیم. بازی پایاپایی رقم خورد؛ اما درنهایت با نتیجه ۴ بر ۳ چین‌تایپه پیروز و راهی فینال شد.
ملی‌پوش مشهدی خاطرنشان کرد: پس از این شکست راهی دیدار رده‌بندی شدیم که در آن سوی جدول، ژاپن که مغلوب یکی دیگر از تیم‌های قدرتمند آسیا شده بود، حریف ما در این مرحله معرفی شد. در این دیدار کار به نسبت آسان‌تری داشتیم؛ زیرا پیش‌از‌این هم ژاپن را شکست داده بودیم و به‌این‌ترتیب با نتیجه ۴ بر ۲ و کسب پیروزی، عنوان سومی کانوپولوی بانوان آسیا را به دست آوردیم.
او تصریح کرد: همیشه عنوان قهرمانی کانوپولوی بانوان آسیا در مسابقات مختلف، بین ۳ کشور چین‌تایپه، ایران و سنگاپور در حال گردش است. دختران ایران ۶ دوره توانسته‌اند عنوان بهترین تیم آسیا را کسب کنند. به‌جز قهرمانی، ۲ عنوان نایب‌قهرمانی نیز در کارنامه ایران وجود دارد. سال گذشته نیز موفق شدیم در اولین دوره آزمایشی در بازی‌های آسیایی جاکارتا طلای آسیا را کسب کنیم. در مسابقات جهانی حضوری موفق داشته‌ایم و عناوین ششم و هشتم جهان نیز به نام دختران پاروزن ایرانی ثبت شده است. این نتایج نشان می‌دهد اگر در دوره‌های آینده بازی‌های آسیایی یا المپیک، رشته کانوپولو راه یابد، می‌توان به کسب مدال امیدوار بود؛ زیرا توانایی خوبی در این رشته داریم.
عاطفه‌دار همچنین با اشاره به عدم تکرار عنوان قهرمانی آسیا گفت: متأسفانه یک وقفه بین اردو‌های تیم ملی ایجاد شد و آخرین دوره در تیرماه برگزار شده بود. پس از آن ۱۰ روز قبل از اعزام به شانگ‌های تمرینات تیم از سر گرفته شد و چهارمین اردوی تیم ملی در دریاچه آزادی برگزار شد. باوجود اینکه تمامی ملی‌پوشان در شهر‌های خود تمرینات مربی را در برنامه داشتند و دنبال می‌کردند، اما زمان کمی برای هماهنگی تیمی وجود داشت. ازسوی‌دیگر حریفان نیز قدرتمند بودند و نسبت به دوره‌های گذشته پیشرفت داشتند.
عاطفه‌دار همچنین با بیان اینکه کانوپولو شانس زیادی برای ورود به المپیک دارد، گفت: احتمالا ۴ سال دیگر در المپیک۲۰۲۴ این رشته وارد المپیک می‌شود و در این صورت ایران شانس بسیار خوبی برای حضور در این میدان بزرگ دارد. همچنین برای کسب ورودی مسابقات جهانی باید مردادماه در مسابقات آسیایی در ایران شرکت می‌کردیم که این مسابقات لغو شد. حالا گفته می‌شود احتمالا دوباره رقابت‌ها به میزبانی ایران برگزار شود و بتوانیم از آن طریق جواز حضور در مسابقات جهانی را کسب کنیم.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه