سرخط خبر

» آخرین خبر » سهمیه مشهد در لیگ برتر بسکتبال حفظ شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۱:۵۷

 کد خبر: 41702

سهمیه مشهد در لیگ برتر بسکتبال حفظ شد

تیم مولتی کافه مشهد پیروز دیدار حذفی در لیگ برتر بسکتبال شد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، دیدار 2تیم مولتی کافه و شرکت گاز تهران روز جمعه، اول اسفندماه، در پایتخت پیگیری شد که این بازی با نتیجه 72بر50 و شکست گاز پایان یافت. کوارتر اول 13بر7 به پایان رسید،

در کوارترهای دوم و سوم نیز با نتایج 19بر12 و 21بر12 بازهم نماینده مشهد برنده شد. در کوارتر آخر نیز 19بر19 به تساوی رسیدند. تلاش گاز برای پیروزی و بقا در لیگ برتر نتیجه نداد و آن ها شکست خوردند.

گاز امسال حتی یک پیروزی نیز در طول فصل نتوانست کسب کند. اما نکته شایان توجه واکنش سرمربی گاز به خبر سقوط تیمش بود. فرانک طیاری، سرمربی تیم گاز، پس از پایان دیدار، خبر سقوط را تأیید نکرد و گفت: گاز سال ها در لیگ برتر حضور داشته و عناوین قهرمانی و دومی و سومی را در کارنامه دارد. در 2سال اخیر، با محدودیت های مالی باشگاه روبه رو شده ایم و نتوانستیم نتایج دلخواه را کسب کنیم. امسال نیز قصد شرکت در لیگ را نداشتیم اما سازمان لیگ به ما اعلام کرد امسال تیمی حذف نمی شود ولی اگر از حضور در رقابت ها انصراف دهید، به دسته پایین تر سقوط می کنید. ما نیز با کمترین جلسات تمرینی، راهی لیگ شدیم و نتوانستیم با تیم های قدرتمند با حضور بازیکنان خارجی پیروز شویم. اما حالا فدراسیون چیز دیگری می گوید و گویا نظرشان عوض شده است. مشخص نیست در سوپرلیگ مانده ایم یا سقوط کرده ایم؛ اما درمجموع، هدف رشد بسکتبال بانوان است و صرفا قهرمانی با داشتن یک تیم گردن کلفت برای ما هدف نیست.

در کنار برگزاری دیدارهای نیمه نهایی سوپرلیگ بسکتبال بانوان برای تعیین قهرمان این فصل، برای انتهای جدولی ها نیز دیدارهایی تعیین شد تا تکلیف تیم سقوط کننده به لیگ دسته یک از بین 3تیم قعرنشین مشخص شود.

تیم های مولتی کافه مشهد، سینام مشهد و شرکت ملی گاز تهران باید بر سر بقا، با یکدیگر جدال می کردند. بازی اول که شهرآورد مشهدی ها بود، با پیروزی مولتی کافه تمام شده بود.

هفته گذشته، 24بهمن ماه نیز قرار بود در دومین بازی، تیم های شرکت ملی گاز و سینام مشهد برابر هم به میدان بروند که این دیدار ازسوی گاز لغو شد. سرمربی تیم گاز اعلام کرد که بازیکنانش به ویروس کرونا مبتلا شده اند و نمی داند که دیگراعضای تیم نیز بیمار هستند یا نه. به همین خاطر به فدراسیون اعلام کرد که در این روز به میدان نمی روند، اما با گذشت 7روز از این خبر، آن ها برابر تیم مولتی کافه مشهد به میدان آمدند.

درحال حاضر مولتی کافه و سینام، تیم های مشهدی لیگ برتر، از سقوط نجات پیدا کرده اند و قرار است فصل آینده نیز در لیگ برتر به میدان بروند. مولتی کافه سال قبل با صعود به فینال لیگ دسته یک، توانست جواز حضور به لیگ برتر را کسب کند و امسال اولین تجربه لیگ برتری آن ها بود. سینام نیز سال اول حضورش را درحالی تجربه می کرد که تقریبا با ترکیب آویژه صنعت در فصل پیش به میدان آمده بود.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه